Lądowisko dla helikopterów w Szpitalu w Zdrojach!

Lądowisko dla helikopterów w Szpitalu w Zdrojach!

19 września 2014 0 przez Karol

8,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni użytkowej ,a w tym 6 kondygnacji i lądowisko dla helikopterów na dachu budynku. Tak właśnie ma prezentować się inwestycja związana z budową nowego szpitala w Zdrojach. Koszty związane z wybudowaniem nowego budynku oscylują w okolicach 35 milionów złotych.

Obiekt ma posiadać łączną powierzchnię użytkową mniej więcej 8,4000 metrów kwadratowych oraz posiadać 6 kondygnacji. Jak na razie ma powstać tam szpitalna izba przyjęć, oddział ratunkowy, oddział chirurgii dziecięcej i urologii z pododdziałem ortopedii, oddział obserwacyjny oraz lądowisko dla helikopterów, które ma być umieszczone na dachu budynku.

Jak na razie w ramach Centrum wybudowano do tej pory między innymi pawilon ginekologiczno-położniczo-noworodkowy oraz Centrum Leczenia Oparzeń dla Dzieci i Młodzieży.

Zakładany koszt planowej inwestycji ma wynosić blisko 35,7 miliona złotych. Środki na inwestycje mają pochodzić z trzech źródeł, czyli z budżetu państwa, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego oraz ze środków własnych szpitala w Zdrojach.