Kto zostanie sponsorem Areny Szczecin?

Kto zostanie sponsorem Areny Szczecin?

20 listopada 2014 0 przez Karol

Ostatnim czasem bardzo dużo mówi się o tym, ze nowa hala widowiskowo-sportowa zmieni w Szczecinie zmieni swoją nazwę, a zasługą tego wszystkiego jest nowy sponsor tytularny, którym podobno ma być spółka Azoty S.A., w skład tejże spółki wchodzi chociażby takie przedsiębiorstwo jak Zakłady Chemiczne Police. Pierwsze informacje dotyczące możliwego zakupu opisał Kurier Szczeciński. Warto wspomnieć, że Grupa Azoty jest spółką, która należy do jednego z największych mecenasów sportu w Polsce. Wspiera wiele dyscyplin sportowych od piłki ręcznej, po siatkówkę czy też futbol. Hala z nowym sponsorem miałaby podobno nosić nazwę Azoty Arena.

W rejonie okolic Szczecina oraz samym Szczecinie spółka Azoty zajmuje się sponsorowaniem Chemika Police, zdobywcy Pucharu Polski oraz mistrza kraju w piłce siatkowej kobiet oraz oczywiście finansuje też szczeciński klub znajdujący się w ekstraklasie, czyli Pogoń Szczecin.

Jeżeli zaś chodzi o to co mówią na ten temat przedstawiciele Grupy Azoty to na dzień dzisiejszych nie poruszają tego tematu i unikając konkretnej odpowiedzi, mówiąc dosyć wymijająco:

Jeżeli pojawią się jakieś konkrety w tej sprawie, na pewno o tym poinformujemy. Na razie nie możemy jeszcze nic powiedzieć.

Jeżeli zaś chodzi o Magistrat to również nie potwierdza, ani nie dementuje tych pogłosek. Kurier Szczeciński twierdzi, że wpływy finansowe, które ma wnosić sponsor tytularny mają opiewać na sumę od 500 do 700 tysięcy złotych w ciągu roku. Większość polskich, większych obiektów posiada sponsora tytularnego. Jest to bardzo popularne działanie, dzięki któremu zarządcy mogą nieco zniwelować koszty związane z utrzymaniem obiektu. Warto chociażby przypomnieć, że stadion Legii Warszawa nosi nazwę Pepsi Arena. Z tego tytułu podobno klub ma otrzymać niemal 6 milionów złotych w ciągu roku. Jeżeli zaś chodzi o Łódź to tamtejsza największa hala nosi nazwę Atlas Arena. Spółka płaci za możliwość bycia sponsorem tytularnym około miliona złotych rocznie.