Kto zdobędzie Mistrzostwo Szczecina w pływaniu?

Kto zdobędzie Mistrzostwo Szczecina w pływaniu?

17 października 2014 0 przez Karol

Sztafeta stylem dowolnym i 12 indywidualnych konkurencji, w taki właśnie sposób będą się prezentować I Mistrzostwa Szczecina w pływaniu dla dzieci – Alsecco Cup.

17 października dzieci z klas III-V będą mierzyć się w pierwszej edycji Alsecco Cup – I Mistrzostw Szczecina dla dzieci w pływaniu. Uczniowie zawalczą o atrakcyjne nagrody biorąc udział w 12 indywidualnych konkurencjach oraz sztafecie.

Zdobycie miejsca od 1 do 3 podczas startów indywidualnych, będą związane z otrzymaniem nagród rzeczowych, dyplomów i medali oraz punktów dla drużyny według regulaminy zawodów MKP. Za zajęcie miejsc od 1 do 3 przez całą drużynę szkoła otrzyma puchar, zaś inne szkoły zdobędą dyplomy. Ponadto wszyscy uczniowie po zawodach będą mogli wziąć udział w losowaniu, w którym do wygrania będzie 30 tabletów.

Współorganizatorem pierwszej edycji zawodów „Alsecco Cup” jest Miejski Klub Pływacki w Szczecinie. Grzegorz Kecman, współwłaściciel Alsecco opowiada o swoich oczekiwaniach względem zawodów:

Jestem pewien, że zawody będą cieszyły się dużym powodzeniem, co pozwoli nam w przyszłych latach kontynuować mistrzostwa. Chcemy zachęcić młodych Szczecinian do sportowego i zdrowego trybu życia w przyjaznej i rodzinnej atmosferze.

Obecność na zawodach została zadeklarowana przez prawie 300 uczestników. Miejscem, w którym odbędą się I Mistrzostwa Szczecina w pływaniu dla dzieci – Alsecco Cup będzie pływalnia Floating Arena, mieszcząca się przy ulicy Wąskiej 16.

Firma Alescco jest sponsorem zawodów. Jest to szczeciński deweloper, który zabudował w Szczecinie między innymi osiedla Park Leśny na prawobrzeżu, zespół domów szeregowych na Warszewie oraz domy mieszczące się przy ulicy Szerokiej w Szczecinie. Na dzień dzisiejszy zajmują się również budowaniem budynków wielorodzinnych przy ulicy Kusocińskiego oraz firma jest również w fazie przygotowania inwestycji na terenach dawnej Cukrowni.