Kto zawiera umowy z gminą Szczecin?

Kto zawiera umowy z gminą Szczecin?

31 października 2014 0 przez Karol

Po wyroku, który został wydany przez Wojewódzki Sąd Administracyjny miasto ma jasną interpretację, a co za tym idzie będzie musiało udostępniać swoje dane z wszelkich umów opinii publicznej. Tak właśnie poinformował w swoim oficjalnym oświadczeniu Tomasz Klek, który pracuje w Biurze Komunikacji Społecznej i Marketingowej w Urzędzie Miasta Szczecin. Wyjaśnia on ponadto jak dokładnie prezentuje się wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego:

Dzisiejsze orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie w sprawie ujawnienia przez urząd miasta danych osób fizycznych, z którymi gmina podpisuje umowy, w końcu rozwiewa wątpliwości prawne, wskazując nadrzędność ustawy o dostępie do informacji publicznej nad ustawą o ochronie danych osobowych. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, na podstawie dzisiejszego orzeczenia Prezydent Miasta będzie udostępniał dane osobowe osób fizycznych, które podpisują z gminą umowy

Politycy Platformy Obywatelskiej, kandydat na Prezydenta Miasta Szczecina, Łukasz Tyszler oraz radny Szczecina Arkadiusz Marchewka domagali się, aby imiona i nazwiska osób fizycznych, z którymi to miasto Szczecin podpisało umowę, zostały upublicznione i aby każdy mieszkaniec mógł mieć do nich dostęp.

Niestety Prezydent Miasta, czyli Piotr Krzystek nie chciał wyrazić zgody na ujawnienie takich informacji, dlatego sprawa ostatecznie wylądowała w Wojewódzki Sądzie Administracyjny. 30 października, w czwartek zapadł ostateczny wyrok. Sąd jednoznacznie uznał, iż dane osobowe ludzi, którzy zawierali umowę z gminą Szczecin muszą zostać upublicznione. W ten właśnie sposób Łukasz Tyszler oraz Arkadiusz Marchewka postawili na swoim.