Kto wygrał wybory w Szczecinie?

Kto wygrał wybory w Szczecinie?

1 grudnia 2014 0 przez Karol

30 listopada 2014 roku odbyła się druga tura wyborów samorządowych w Szczecinie. W ostatecznym starciu o fotel Prezydenta Szczecina zmierzyli się Małgorzata Jacyna-Witt oraz Piotr Krzystek.

Druga tura wyborów w Szczecinie nie zaskoczyła zbytnio Szczecinian, ponieważ obyła się ona bez zbędnych niespodzianek i zakończyła się tak jak się większość osób tego spodziewała. Zwycięzcą wyborów oraz nowym Prezydentem Szczecina został Piotr Krzystek, który uzyskał łącznie 56536 głosów i dało mu to poparcie na poziomie 71,93%.

Zaś Małgorzata Jacyna-Witt, która ubiegała się o fotel Prezydenta może się pochwalić wynikiem na poziomie 22061 głosów, co dało jej 28,07%.

Łączna liczba mieszkańców, którzy mogli wziąć udział w wyborach to 310 446. Ze wszystkich osób, które były uprawnione do głosowania oddało głos jedynie niecałe 25%. Większość mieszkańców Szczecina zdecydowanie nie miała za bardzo ochoty brać udziału w drugiej turze wyborów, jednak jest to akurat rzecz całkowicie normalna, że w drugiej turze bierze udział zdecydowanie mniej osób.