Kto jest nowym najemcą Piastów Office Center?

Kto jest nowym najemcą Piastów Office Center?

15 października 2014 0 przez Karol

Malkontenci, którzy przez większość czasu narzekają na to, że w Szczecinie nikt nie będzie wynajmował powierzchni w biurowcach będą musieli się zdziwić. Wiele osób nabijało się z tego, że Oxygen stał pusty, później się jednak okazało, że cała powierzchnia została zajęta, więc swój obiekt zainteresowań trzeba było przenieść na Piastów Office Center, jednak niedługo to się zmieni. Macrobond Financial, Consileon Polska, BTC oraz Socomec Polska od niedawna są najemcami kompleksu biurowców Piastów Office Center.

Firma Macrobond podpisała umowę związaną z najmem na powierzchnię biurową w budynku A. Macrobond Financial jest firmą specjalizującą się w tworzeniu narzędzi analitycznych skierowanych do inwestorów instytucjonalnych. Przedsiębiorstwo rozpoczęło swoją działalność w okolicach 2008 roku i poza Szczecinem posiada biura w takich miastach jak Londyn, Nowy Jork, Hong Kong oraz Malmo. Wśród jej klientów można znaleźć takie instytucje jak BNP Paribas, Rabobank, Nordea czy też Deutsche Bank.

Jeżeli zaś chodzi o firmę Consileon Polska to podpisała ona umowę najmu na powierzchnię biurową w budynku B. Firma Consileon Polska istnieje od 2005 roku i jest oddziałem niemieckiej grupy Consileon, która zajmuje się konsultingiem IT oraz tworzy oprogramowanie dedykowane. Szefowie spółki twierdzą, że przeprowadzka do Piastów Office Center wynika przede wszystkim z tego, że panuje tam zdecydowanie lepszy komfort pracy, a co najważniejsze firma dzięki temu spełni podwyższone wymagania, które są związane z polityką bezpieczeństwa, wymaganą przez wielu globalnych klientów.

Firma BTC Sp.z.o.o. podpisała umowę najmu o powierzchnię mieszczącą się w budynku B, w kompleksie Piastów Office Center. Jest to firma, która zajmuje się oferowanie innowacyjnych rozwiązań informatycznych, które zapewniają klientom bezpieczne prowadzenie biznesu, a ponadto pełen zakres oprogramowania do zarządzania infrastrukturą informatyczną oraz zarządzania bezpieczeństwem informacji.

Przedsiębiorstwo Socomec Polska Sp.z.o.o. podpisała umowę najmu na powierzchnię biurową w budynku B. Socomec został utworzony w 1922 roku, aktualnie jest to grupa przedsiębiorstw, która może pochwalić się tym, że zatrudnia 3100 osób. Kluczowymi elementami działalności firmy to zapewnianie dostępności, nadzorowanie i bezpieczeństwo sieci elektrycznych niskiego napięcia, a również realizacja prac zmierzających do podniesienia sprawności energetycznej u osób fizycznych, bądź przedsiębiorstw, które korzystają z usług firmy.

Piastów Office Center jest kompleksem biurowców, który spełnia wymagania certyfikatu BREEAM i składa się z trzech biurowców klasy A+, które mają łączną powierzchnię 21 tysięcy metrów kwadratowych.

Przedstawiciel firmy doradczej Litiwiniuk Property, która zajmuje się zarządzaniem Piastów Office Center – Patryk Litwiniuk uważa, że wysokiej jakości biurowce są potrzebne w Szczecinie:

Szczecin jeszcze do niedawna, był miastem, w którym nie było dostępnych nowoczesnych powierzchni biurowych klasy A. Z naszych analiza wynika, iż obecnie już na podstawie oddanych do użytku takich inwestycji biurowych jak: Piastów Office Center, Brama Portowa, Lastadia Office, Oxygen, Maris, Baltic Business Park nadal zostanie utrzymany duży popyt na powierzchnie biurowe klasy A. W najbliższych latach planowane są kolejne inwestycje biurowe klasy A w Szczecinie i z pewnością przy tak niewielkiej podaży biur najwyższej klasy, nowe inwestycje zostaną również skomercjalizowane.