Kto dostanie mieszkanie socjalne, a kto do remontu?

Kto dostanie mieszkanie socjalne, a kto do remontu?

25 grudnia 2014 0 przez Karol

29 grudnia Zarząd Budynki i Lokali Komunalnych w Szczecinie poda do publicznej wiadomości listy osób, które wstępnie mają otrzymać lokale socjalne oraz mieszkania do remontu. W roku 2014 wpłynęło przeszło 2300 wniosków, z czego około 1100 to wnioski na lokale socjalne oraz 1200 na mieszkania, które mają zostać wyremontowane przez przyszłych najemców. ZBiLK według planów ma przekazać 110 lokali socjalnych oraz 180 mieszkań, które będą musiały zostać wyremontowane.

W siedzibie Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych o godzinie 12:00 wywieszone zostały projekty wykazów. Zaś na stronie internetowej listy znajdują się już od godziny 8 rano.

Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie wypowiada się na temat wniosków, które zostały złożone przez mieszkańców:

Tym samym zakończy się weryfikacja złożonych przez wnioskodawców dokumentów. Po publikacji wykazów, osoby, które nie zgadzać się będą z naliczoną punktacją, będą miały 30 dni na składanie odwołań, które rozpatrywać będzie Społeczna Komisja Mieszkaniowa. Po rozpatrzeniu wszystkich spraw przez SKM opublikujemy ostateczne listy osób, które uzyskają mieszkanie od gminy.