Krzystek szykuje się do wyborów!

Krzystek szykuje się do wyborów!

1 września 2014 0 przez Karol

Każdy już pewnie zdążył zauważyć nawarstwienie się remontów w Szczecinie, ostatnim czasem. Jednak nie jest to jedyna ofensywa wyborcza, którą kieruje ówczesny Prezydent miasta Szczecin – Pan Piotr Krzystek. Z racji tego, że już niedługo będą ponowne wybory i Piotr Krzystek ma zamiar w nich wystartować, postanowił stworzyć swój komitet wyborczy, który będzie starał się zdobyć władze w radzie miasta oraz sejmiku wojewódzkim.

Czego oczekuje Krzystek?

Piotr Krzystek dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że nawet jeżeli utrzyma stołek Prezydenta Szczecina to jednak nadal to będzie za mało. Wynika to z tego, że z aktualnymi radnymi miał nieco pod górkę. W głównej mierze nie mógł liczyć na poparcie Platformy Obywatelskiej, z której sam się wywodzi. Jednakże w wyniku pewnych nieporozumień partyjnych droga Krzystka i droga partii rozeszły się w dwie, różne strony. Dlatego stara się zmobilizować swoją załogę, wybierając znane postaci z całego Pomorza Zachodnie. Dlatego też Piotr Krzystek zarejestrował dwa komitety wyborcze. Pierwszy z nich do rady miasta to Bezpartyjni Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Krzystka, zaś drugi do sejmiku wojewódzkiego to Bezpartyjni Komitet Wyborczy Wyborców Pomorze Zachodnie. Piotr Krzystek zaprosił do współpracy wiele postaci z całego Pomorza Zachodniego. Warto zwrócić chociażby uwagę na takie postacie jak Waldemar Gil – starosta powiatru stargardzkiego, Władysław Diakun – burmistrz Polic, Artur Wezgraja – „Lepszy Koszalin”. Prezydent Szczecina stawia na ludzi, którzy mają już pewne osiągnięcia i nie pasują w ramy klucza partyjnego. Stawia on w głównej mierze na ludzi, którzy osiągnęli swoją pracą i zaangażowaniem sukces wyborczy. Strategia, którą obrał Prezydent Szczecina ma szanse się powieść, z racji tego, że w wyborach samorządowych w większości przypadków stawia się na postaci bezpartyjne, które znane są lokalnym społecznościom.

Kto znajdzie się na listach wyborczych Piotra Krzystka?

Na dzień dzisiejszy nie ma na razie oficjalnych danych na ten temat. Wynika to z tego, że komitety wyborcze mają tak naprawdę czas do 7 października, aby ogłosić listy kandydatów do rady gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich oraz rady miast. Wszyscy obywatele, zdolni do głosowania będą mogli wziąć udział w wyborach samorządowych 16 listopada