Kiedy odbędzie się kolejny Targ Rybny?

Kiedy odbędzie się kolejny Targ Rybny?

2 października 2014 0 przez Karol

Podzamcze.org ma w planach kolejne edycje Targu Rybnego, na których tym razem ma być jeszcze większe grono wystawców. Organizatorzy chcą rozwijać ideę targu rybnego, która najwyraźniej bardzo się spodobała mieszkańcom Szczecina.

„Powitanie Jesieni na Podzamczu z Targiem Rybnym” była imprezą, która w ostatni weekend zachwyciła Szczecinian. Zainteresowanie mieszkańców było bardzo duże. Znalazły się również osoby, które na targ przyszły kilka godzin przed planowanym rozpoczęciem imprezy, aby móc zająć sobie odpowiednio wcześniej miejsce. Cała impreza odbywała się na Rynku Siennym, gdzie postawionych zostało kilka stoisk, w których można było dokonać zakupu wielu rybnych przysmaków, takich chociażby jak śledzie, wędzony węgorze, karpie, szczupaki, sumy, dorady, a nawet krewetki. Już w pierwszy dzień funkcjonowania targu rybnego sprzedano ponad tonę ryb oraz przetworów.

Co można było zobaczyć poza targiem?

W ramach imprezy odbywały się również inne atrakcje, niżeli sam targ rybny. Można było tam chociażby posłuchać młodych szczecińskich zespołów oraz lokalnych artystów, całkowicie za darmo pozwiedzać Muzeum Historii Szczecina oraz skorzystać ze specjalnej oferty gastronomicznej, która była oferowana przez restaurację na Podzamczu. Uczestnicy targu mogli spróbować między innymi zupy rybnej oraz pajdy chleba z paprykarzem. Nawet najmłodsi mogli znaleźć tam również coś dla siebie, ponieważ czekały tam na nich różne rodzaje gier, zabaw oraz animacji. Zaś niedzielnym wieczorem uczestnicy imprezy „Powitanie Jesieni na Podzamczu z Targiem Rybnym” mogli obejrzeć film reklamujący Szczecin z 1938 roku, który został wyświetlony na wielkim ekranie.

Czy Targ Rybny będzie odbywać się częściej?

Istnieje bardzo duża szansa, że Targ Rybny będzie stałą atrakcją w Szczecinie i zagości w mieście już na dobre. Organizatorzy, czyli Podzamcze.org już zaczynają snuć pierwsze plany z tym związane, zapowiadają również, że będą się starać aby kolejny targ spełniał oczekiwania wszystkich uczestników, którzy będą brali w nim udział, zaznaczając przy tym:

Dzięki ewaluacji w trakcie i po wydarzeniu udało nam się zdiagnozować mankamenty oraz niedociągnięcia, których następnym razem unikniemy. Zadbamy więc o większą ilość wystawców, zwłaszcza tych, którzy oferują świeżą, polską rybę. Dostosujemy także godzinowo targ do powszechnie przyjętych za „targowe”.