Kandydat na Prezydenta Miasta ma pomysł na Szczecin?

Kandydat na Prezydenta Miasta ma pomysł na Szczecin?

5 września 2014 0 przez Karol

Łukasz Tyszler już w najbliższych wyborach samorządowych będzie kandydował na stanowisko Prezydenta Szczecina z ramienia Platformy Obywatelskiej. Kandydatura została przedstawiona 8 sierpnia do akceptacji Radzie Powiatu Szczecin PO RP. Ostatecznie jego osoba została zaakceptowana wczoraj. Odbyło się to podczas posiedzenia zarządu powiatu szczecińskiego oddziału Platformy Obywatelskiej. Dr Łukasz Tyszler został jednomyślnie wybrany na kandydata z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Co o kandydaturze myśli kierownictwo Platformy Obywatelskiej?

Marszałek województwa zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz tłumaczy decyzję związaną z wyborem Łukasza Tyszlera, mówiąc, że od kilku miesięcy w kręgach oddziału szczecińskiego rozmawiano na temat jego ewentualnej kandydatury. Kierownictwo szczecińskiej PO uważało, że jest on naturalnym kandydatem, który może zdobyć fotel Prezydenta Miasta Szczecina. Aktualnie w szczecińskim klubie Platformy Obywatelskiej pełni on rolę wiceprzewodniczącego. Ponadto jest jednym z najbardziej aktywny radnych. Kluczowymi elementami, które zostały wzięte pod uwagę, wybierając właśnie Łukasza Tyszlera na kandydata PO były jego cechy, czyli kreatywność, wiara we własne możliwości oraz umiejętność wykorzystywania potencjału Szczecina.

Co o swojej kandydaturze mówi Łukasz Tyszler?

Łukasz Tysler stwierdza, że przyjmuje rekomendacje zarządu powiatu szczecińskiej Platformy Obywatelskiej do ubiegania się o stanowisko Prezydenta Szczecina, z pełną odpowiedzialnością. Ponadto przekonuje on, że już przez wiele lat uczestniczy w życiu społecznym Szczecina, dodając że jako radny posiada znakomitą wiedzę na temat największych problemów, z którymi boryka się miasto oraz jego mieszkańcy. Twierdzi on, że ma wizję, dzięki której Szczecin ponownie zostanie członkiem tzw. „ekstraklasy polskich miast”.

Kim jest Łukasz Tyszler?

Dr Łukasz Tyszler jest lekarzem oraz absolwentem Wydziału Stomatologicznego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Od 2010 roku sprawuje on mandat jako Radny Miasta Szczecin. Jego funkcje w Radzie są ściśle związane z jego zawodem. Ponieważ zasiada on w komisjach zdrowia i opieki społecznej, ochrony środowiska i mienia oraz bezpieczeństwa publicznego i samorządności oraz w komisji związanej z gospodarką komunalną. Warto zauważyć, ze od początku swojej kadencji jest on wiceprzewodniczącym klubu radnych Platformy Obywatelskiej w Szczecinie. Aktywnym działaczem PO jest już od 2003 roku. Jest osobą żonatą. Jego żona ma na imię Agnieszka i również jest doktorem nauk medyczny oraz wiceprezesem Naczelnej Izby Lekarskiej. Poza tym posiada dwójkę dzieci.