Już niedługo nowa impreza w Szczecinie!

Już niedługo nowa impreza w Szczecinie!

17 września 2014 1 przez Karol

Na ul. Szczerbcowej mają wystawić już niedługo producenci regionalnych przysmaków, a na placu Mickiewicza chętne osoby będą mogły poćwiczyć jogę, karate, zumbę, a nawet spróbować swoich sił w tańcu nowoczesnym. Zaś osoby, które przybędą na Wały Chrobrego będą razem z nimi mogły zatonąć w kwiatach. Kiermasz o nazwie „Pamiętajcie o ogrodach” oraz pierwszy „Plener Sportu i Rekreacji Wektory Ruchy” odbędą się w Szczecinie już w najbliższy weekend. Wszyscy zainteresowani są serdecznie zapraszani, a będzie na co popatrzeć i w czym po uczestniczyć to jest pewne.

Jesienna edycja kiermaszu ogrodniczego „Pamiętajcie o ogrodach” ma zgromadzić w okół siebie ponad 100 wystawców z całej Polski. Organizatorzy kiermaszu „Pamiętajcie o ogrodach” zapowiedzieli na swoim Facebooku wydarzenie w taki o to sposób:

 Na stoiskach będzie można znaleźć najbardziej wyszukane odmiany drzewek oraz krzewów ozdobnych i owocowych, winorośli, bylin, cebulek kwiatowych, azalii i rododendronów. Nie zabraknie mebli ogrodowych, narzędzi i sprzętu do pielęgnacji ogrodu, nawozów mineralnych i organicznych, elementów małej architektury. Będą też kaktusy, rośliny doniczkowe, ceramika, rękodzieło, miody oraz świeże i pachnące zioła prosto od producentów.

Warto wspomnieć o tym, że na targach będzie można znaleźć przeróżne odmiany wrzosu, a między innymi wrzos pączkowy, który nie otwiera swoich pąków i dzięki temu znacznie dłużej wygląda atrakcyjnie. Warto ponadto zwrócić uwagę na fakt, że jest ona wysoce mrozoodporna, dlatego dzięki swoim właściwościom nie traci swojego koloru, nawet podczas zimy. Na targu będzie można kupić chociażby porzeczki, których idealną porą do sadzenia jest właśnie pora jesienna. Do tego znajdzie się tam jeszcze krzewy pięknotki, jagodę goi, karłowe odmiany drzew owocowych, których przeznaczenie jest uprawa w donicach oraz trawy, a w tym nawet najnowsze odmiany chińskich miskantów, które mają olbrzymie różowe, a nawet srebrzysto-różowe kwiatostany.

Pełnokwiatowe brugmansje będą jedną z nowości na targach. Szerszemu gronu sa zapewne bardziej znane jako datury, bądź anielskie trąby. Są to rośliny, które od połowy lata do później jesieni są w stanie wytworzyć naprawdę olbrzymią liczbę niesamowicie dekoracyjnych kwiatów o bardzo intensywnym i niezwykle przyjemnym zapachu. Podczas kiermaszu, jako element dodatkowy odbędą się warsztaty florystyczne przeznaczony zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, będą one organizowane przez „Pracownia Otwarta i Rękodzielna Dmuchawce”. Każdy z uczestników będzie mógł własnoręcznie wykonać wianki, korony oraz kwiatowy opaski na rękę. Zajęcia mają się rozpoczynać o pełnych godzinach, między 10:00, a 17:00, w ulicy Zygmunta Starego. Osoby, które pragną zdobyć znacznie więcej informacji na ten temat powinny zadzwonić pod nr telefonu 501 372 828.

Kiermasz jadła regionalnego „Wałówka z przysmakami” już tradycyjnie będzie towarzyszyć kiermaszowi „Pamiętajcie o ogrodach”. W ulicy Szczerbcowej będzie można nacieszyć się wieloma przysmakami, ponieważ wystawią się tam m.in. producenci pieczywa, wędlin, serów, miodów, piwa z minibrowarów. Będzie to naprawdę wielu wystawców, którzy przyjadą z takich regionów jak Podlasie, Podhale, Wielkopolska, Mazowsza czy też Kurpiowszczyzna.

Kiermasz ogrodniczy ma odbyć się w sobotę, 20 września, od godziny 9 do 18, zaś następnego dnia, czyli w niedzielę ma trwać od 9 do 17. Wstęp całkowicie bezpłatny.

Mniej więcej w tym samym czasie, bowiem od 10 do 18 w sobotę i od 10 do 17 w niedzielę ma odbyć się pierwsza edycja nowej imprezy plenerowej „Plener Sportu i Rekreacji Wektory Ruchu”. Impreza ma mieć miejsce na placu Mickiewicza. Marek Maj, w imieniu organizatorów, wypowiada się na temat swojej imprezy w taki sposób:

Jako organizatorzy „Pamiętajcie o ogrodach”, jednej z największych imprez plenerowych w Szczecinie, na podstawie doświadczenia i obserwacji uznaliśmy, że jest możliwość i potrzeba zorganizowania w naszym mieście cyklicznej imprezy, promującej szeroko pojętą aktywność ruchową na poziomie amatorskim – sport, rekreacja, taniec – każda forma ruchu.

Podczas trwania wydarzenia na placu Mickiewicza zostaną rozmieszone różne stoiska. Stoiska mają dawać możliwość zapoznania się z ofertą poszczególnych szkół oraz klubów, dzięki czemu będzie można zasięgnąć informacji na temat ich działalności. Każdy chętny będzie mógł również wziąć udział w odbywających się na placu pokazach oraz ćwiczeniach. Zajęcia, która zostały zaplanowane w tamtym momencie to między innymi zumba, joga, tai chi, taniec nowoczesny oraz karate.

Lista pokazów:

Sobota, 20 września:

 • 12:00 – 12:30 zumba dla dzieci i dorosłych, Centrum Fitness Jatomi
 • 12:30 – 12:45 taniec nowoczesny, High Definition Dance Studio
 • 12:45 – 13:15 joga, Szkoła Jogi Klasycznej Ewy i Rafała Lichtarowiczów
 • 13:15 – 13:35 karate dla dzieci i dorosłych, Klub Karate Bodaikan
 • 13:35 – 13:40 przerwa
 • 13:40 – 13:55 taniec nowoczesny, High Definition Dance Studio
 • 13:55 – 14:00 przerwa
 • 14:00 – 14:30 zumba dla dzieci, Klub Fitness Calypso
 • 14:30 – 15:00 body art, Studio Shine Pilates & Fitness
 • 15:00 – 15:30 joga, Szkoła Jogi Klasycznej Ewy i Rafała Lichtarowiczów
 • 15:30 – 16:00 tai chi, Szkoła Tai Chi Chuan i Qi Gong Piotra Ciesielskiego
 • 16:00 – 16:30 trening personalny z użyciem sprzętu, Studio Shine Pilates & Fitness
 • 16:30 – 17:00 joga, Szkoła Jogi Klasycznej Ewy i Rafała Lichtarowiczów

Niedziela, 21 września

 • 12:00 – 12:30 fitness dla dzieci, Klub Fitness Calypso
 • 12:30 – 12:45 taniec nowoczesny, High Definition Dance Studio
 • 12:45 – 13:45 joga, Szkoła Jogi Klasycznej Ewy i Rafała Lichtarowiczów
 • 13:45 – 14:15 zumba dla dzieci i dorosłych, Centrum Fitness Jatomi
 • 14:15 – 14:20 przerwa
 • 14:20 – 14:50 tai chi, Szkoła Tai Chi Chuan i Qi Gong Piotra Ciesielskiego
 • 14:50 – 15:55 joga, Szkoła Jogi Klasycznej Ewy i Rafała Lichtarowiczów
 • 15:55 – 16:00 przerwa
 • 16:00 – 16:20 karate dla dzieci i dorosłych, Klub Karate Bodaikan
5 1 vote
Daj ocenę