Jakie radiowozy dostała Policja?

Jakie radiowozy dostała Policja?

20 października 2014 0 przez Karol

Od 18 października można zobaczyć, że w Szczecinie coś się zmieniło, ponieważ szczecińscy funkcjonariusze Policji otrzymali, az 33 nowoczesne auta. Komenda Miejska Policji w Szczecinie będzie dzięki nim mogła usprawnić swoje funkcjonowanie.

Na dzień dzisiejszy są to 23 oznakowane radiowozy Kia Ceed oraz 10 nieznakowanych radiowozów Kia Venga.

Warto łączna wszystkich zakupionych pojazdów wynosi ponad 2 miliony złotych. Jeden koszt oznakowanego radiowozu to blisko 63 tysiące złotych, zaś koszt nieoznakowanego pojazdu to 53 tysiące złotych. Płatnościami związanymi z zakupem aut zajęły się w połowie władze samorządowe miasta Szczecina, zaś druga połowa na sfinansowanie przedsięwzięcia pochodziła z budżetu Policji. Samochody zostały wybrane w wyniku przetargu.

18 października, w sobotę, w obecności Prezydenta Miasta – Piotra Krzystka, przy Urzędzie Miejskim w Szczecinie odbyło się uroczyste przekazanie 33 nowych egzemplarzy aut dla funkcjonariuszy Policji. W wydarzeniu również brali inne bardzo ważne postacie związane z życiem miejskim w Szczecinie tacy jak chociażby Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie inspektor Jarosław Sawicki, Komendant Miejski Policji w Szczecinie inspektor Jacek Wolf wraz ze swoimi zastępcami oraz komendantami poszczególnych komisariatów.

Radiowozy, które zostały przekazane Policji posiadają silniki benzynowe o pojemności 1600 centymetrów sześciennych i mocy 110 i 115 koni mechanicznych. Są również wyposażone między innymi we wspomaganie kierownicy, klimatyzację, poduszki powietrzne oraz szereg systemów, które mają za zadanie poprawić bezpieczeństwo jazdy.