Jak wygląda Elefunk the Club po metamorfozie?

Jak wygląda Elefunk the Club po metamorfozie?

13 października 2014 0 przez Karol

Funkowy klub, który mieści się w podziemiach 13 muz po przeszło 2 lata działalności przeszedł całkowitą metamorfozę. Norbert Kowalczyk, znany również jako dj Maiqel, pełniący rolę rezydenta oraz managera odmienionego lokalu przy placu Żołnierza mówi jednoznacznie, że Elefunk nie był nigdy zwykłą dyskoteką, a zawsze kojarzony był z klubem. Ponadto cieszy się on, że może cały czas w nim grać oraz kontynuować swój styl. Dj Maiqel z Qarma Agency dodaje również:

Przede wszystkim zmienił się profil muzyczny lokalu. Wcześniej grano tam funk, soul, sporo czarnej, oldschoolowej muzyki, także trochę elektroniki, natomiast teraz przechodzimy na łagodne odmiany house’u, deep house’u, nu-disco

Nortber Kowalczyk podkreśla, że muzyka w Elefunku zostanie otrzymana w jednym nurcie i że nie będzie ona należeć do muzyki trudnej:

Stawiamy na proste, melodyjne kawałki, a wybrany przez nas styl, zwłaszcza nu-disco pozwala na prezentowanie też wielu starych utworów w nowoczesnych, tanecznych aranżacjach.

Rezydent mówi również o tym jak zmienił się wystrój lokalu:

Lokal stał się bardziej kolorowy. Na wejściu nie sprawia też wrażenia, że wchodzi się do jakiegoś mrocznego miejsca. Poza tym poprawione zostało nagłośnienie, pojawiły się nowe elementy świetlne, więcej grafik i nowy parkiet

Oficjalne otwarcie odbyło się 11 października 2014 roku, mimo tego, że odmieniona wersja klubu funkcjonuje już od września. Maiqel dodał przed rozpoczęciem imprezy, że:

Tą imprezą oddzielimy starego Elefunka od tego nowego

W trakcie imprezy, która miała miejsce w sobotę i sygnowana była hasłem „New Stage of History”, za konsoletą stanęło, aż 5 didżejów. Byli to:

  • Roberto Bedross – zajmował się z początku tworzeniem kawałków house-owych, jednak teraz skupia się w głównej mierze na gatunku nu-disco
  • Cez Are Kane – grał na prawie wszystkich edycja Sunrise Festival
  • Sienki – rezydent jednego z popularniejszych klubów z Zielonej Góry, X Demon
  • Ferniast – twórca bardzo melodyjnych kawałków house-owych oraz deep house-owych
  • Maiqel – rezydent Elefunk the Club

W sobotę, 18 października 2014 roku będzie miała miejsce kolejna impreza, tym razem pod nazwą Playboy Generation. Podczas imprezy będzie odbywała się promocja nowego zapachu tej marki. Norbert Kowalczyk zapowiada, że:

Do Elefunka zamierzamy często zapraszać gości specjalnych, dj-ów, artystów klubowych. Nie zabraknie też live-aktów.

Tego typu imprezy mają się odbywać raz, bądź dwa razy w miesiącu.

Klub będzie otwarty w piątek oraz sobotę, zaś sam Rezydent podkreśla to w taki sposób:

I w te dni będziemy się konsekwentnie trzymać naszego założenia muzycznego, tak by odwiedzający nas goście zawsze wiedzieli, jakich klimatów mogą się spodziewać podczas weekendowych imprez. W przyszłości planujemy jeszcze zorganizować studenckie środy.

Wejściówki będą kosztowały w okolicach 10-15 złotych, jednak będzie również można zyskać darmowe wejście do klubu, dzięki organizacji listy na Facebooku.