Jak wygląda budowa trasy północnej?

Jak wygląda budowa trasy północnej?

1 października 2014 0 przez Karol

Trasą północną będzie już można przejechać od ulicy Bandurskiego, aż do ulicy Łącznej. Podczas uroczystości, która podsumowała pracę związane z budową, nowa ulicy otrzymała imię profesora Jana Królewskiego.

W związku z tą inwestycją został wybudowanych ponad kilometrowych odcinek ulicy profesora Jana Królewskiego oraz nieco większy ponieważ ponad półtorakilometrowy odcinek ulicy Łącznej. Podczas prac powstały również inne inwestycje między innymi nowe sieci sanitarne oraz kanalizacyjne, sieci energetyczne oraz telekomunikacyjne. Zostały również zamontowane ekrany akustyczne i zainstalowano nową sygnalizację świetlną. Całkowita wartość inwestycji jak na razie wynosi 32 899 553,46 złotych z czego 17 702 867,85 złotych wyniosło dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski na temat inwestycji wypowiedział się w taki o to sposób:

To kolejna ważna inwestycja drogowa w naszym mieście – powiedział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. – Nowa droga oznacza kolejne możliwości do rozwoju miasta. Chcielibyśmy, aby w tym miejscu w przyszłości biegła nowa, ważna linia tramwajowa. Szczecin się rozwija przy pomocy środków unijnych i to bardzo cieszy. Już widzę jak w przyszłości powstanie trzeci, ostatni etap Trasy Północnej, który znacząco poprawi komunikację między centrum a m.in. Policami.

Zakończenie inwestycji, czyli budowy nowego odcinka wiązało się również z nadaniem ulicy imienia po wieloletnim Kierowniku Klinik ii Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, czyli po profesorze Janie Królewskim.