Jak spędzić ostatni weekend wakacji z dziećmi?

Jak spędzić ostatni weekend wakacji z dziećmi?

29 sierpnia 2014 0 przez Karol

Wakacje już za kilka dni się kończą, a dzieci znowu będą musiały wybrać się do szkoły. 1 września, w poniedziałek skończą się już wakacje. Jednak za nim do tego dojdzie to przed dziećmi oraz przed ich rodzicami stoi jeszcze kilka możliwości naprawdę ciekawego spędzenia tychże wakacji. Mieszkańcy Szczecina, którzy wraz ze swoimi pociechami chcą w jakichś naprawdę ciekawy sposób spędzić ostatni weekend wakacji powinni zapoznać się z tym co ciekawego dzieje się w dniach od 29 do 31 sierpnia, w stolicy województwa Zachodniopomorskiego i jego okolicach.

 Rajd terenowy Baja Poland 2014

Jeżeli Wy wraz ze swoimi dziećmi jesteście pasjonatami motoryzacji to warto abyście wpadli na tegoroczną edycje rajdu Baja Poland 2014, aby móc wspierać swoim dopingiem kierowców, którzy będą brali udział w tej imprezie. Cała impreza rozpocznie się dokładnie 29 sierpnia, o godzinie 17:30. Rajd rozpocznie się sprzed nowej hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Szafera. Ponadto tegoż właśnie dnia zostanie rozegrany specjalny, który zarazem jest pierwszym, odcinek o długości 8 kilometrów. Start oraz meta rajdu będą znajdywać się w kompleksie miasteczka rajdowego. Wszystkie osoby zainteresowane tym widowiskiem będą mogły podczas jego trwania zwiedzać właśnie to miasteczko. warto zwrócić uwagę na fakt, że przygotowano w nim wiele niesamowitych atrakcji, skierowanych specjalnie do najmłodszych. Chociażby gra plenerowa, w których wszyscy młodzi uczestniczy będą próbować swoich sił na ośmiu przygotowanych do tego wcześniej bazach. Każda osoba, która zdobędzie minimum 6 baz dostanie w nagrodę pamiątkowy „Certyfikat Rajdowca”. Na uczestników tego wydarzenia będą czekać różne upominki.

Jednak nie są to wszystkie atrakcje, które będzie można znaleźć w miasteczku rajdowym. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że dla najmłodszych zostaną przygotowane specjalne stanowiska z klockami LEGo, dmuchanymi zjeżdżalniami, elektrycznymi autkami do przejażdżek, a ponadto każdy młody kibic, który tylko zechce będzie mógł pomalować sobie buzię. Ponadto będzie również do oglądania scena, na której będą występować lokalne zespoły, pokazy walk, czy zajęcia z aerobiku. Dodatkowo uczestnicy będą mogli zwiedzić obóz wojskowy, w który do obejrzenia będą chociażby zabytkowe pojazdy i mundury. Cała impreza będzie odbywać się również w sobotę od godziny 11 do godziny 17 oraz w niedzielę od 10 do 15:30.

Bezpłatny spektakl plenerowy na Zamku

30 sierpnia w sobotę o godzinie 12 Zamek Książąt Pomorskich ma zaszczyt zaprosić wszystkich najmłodszych na już ostatni wakacyjny spektakl plenerowy, który zostanie wystawiony w ramach projektu „Była sobie bajka.. bajkowe warsztaty”. Będzie to przedstawienie, który nosi tytuł „W krainie Wierszolandii”, zostanie ono wykonane przez członków Teatru La Fayette. Występ odbędzie się na małym dziedzińcu Zamku. Wstęp jest całkowicie bezpłatny. Spektakl w głównej mierze kierowany jest do widzów od lat 4 do lat 7.

Przejedź się zabytkowym tramwajem

31 sierpnia, w niedzielę, po raz ostatni w tym sezonie będzie można przejechać się turystyczną linią „0”, która będzie prowadzona przez zabytkowy tramwaj. Pierwsze, a zarazem już ostatnie kursy mają rozpocząć się na przystanku przy Dworcu Głównym PKP o godzinie 14:33 oraz 16:03. Linia „0” zacznie swój kurs od przystanku Dworzec Główny PKP, a kierować się będzie w stronę Lasu Arkońskiego, tak jak linia numer 3. Następnie pojedzie do Placu Rodła, zaś później trasą linii 11 oraz 12 będzie kierować się w stronę pętli Pomorzany. Zaś stamtąd będzie ponownie wracać na Dworzec Główny PKP. Cena biletu normalnego za przejazd linią numer „0” wynosi 3,50 zł, zaś w przypadku biletu ulgowego to 2,50 zł. Nabywać bilety można bezpośrednio u motorniczych.

Interaktywna wystawa Play The Music

Każda zainteresowana osoba będzie mogła w najbliższym czasie, wraz ze swoimi pociechami zobaczyć interaktywną wystawę „Play the Music”, która będzie mieć miejsce w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie. Podczas zwiedzania uczestnicy będą mogli śpiewać w kabinie prysznicowej, grać stopami na pianinie w rozmiarze XXL, dowiedzieć się na jakiej zasadzie funkcjonują głośniki oraz mikrofon, czy też zobaczyć słynne studio Abbey Road Studio, w którym też to studiu swoje hity nagrywali Beatlesi. Na ekspozycji każdy będzie mógł również zobaczyć ogromny oraz interaktywny model ucha. Dzięki temu uczestnicy wystawy będą w stanie prześledzić od początku do samego końca zjawisko słuchu. Wystawa będzie odbywać się w sobotę od godziny 10 do 18, zaś w niedzielę od 10 do 16. Za bilety trzeba będzie uiścić kwotę rzędu 7 złotych, za bilet normalny, zaś za bilet ulgowy jedynie 3 złote.