Jak spędzają czas studenci Akademii Morskiej?

Jak spędzają czas studenci Akademii Morskiej?

27 listopada 2014 0 przez Karol

Wycieczka po szczecińskim porcie, wystąpienia, prezentacje oraz panele dyskusyjne. Na początku listopada, pod nazwą „Sea Point 2014” odbyła się VIII konferencja branży TSL poprowadzona przez Akademię Morską.

Konferencja była organizowana przez Koło Naukowe Logistyk i Transportu, które funkcjonuje przy Wydziale Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu na szczecińskiej Akademii Morskiej, która działa pod nadzorem magistra inżyniera Krystiana Pietrzaka. W spotkaniu uczestniczyli studenci szkół wyższych z całej Polski, władze szczecińskiej uczelni oraz przedsiębiorcy, którzy mają dużo wspólnego z branżą. Akademia Morska była reprezentowana przez Mariusza Poneta, który wystąpił wraz ze swoją prezentacją pod nazwą „Organizacja transportu publicznego w aglomeracjach”.

Uczestnicy tegorocznej konferencji mogli posłuchać chociażby wystąpień związanych ze zintegrowanym systemem transportu zbiorowego w aglomeracji krakowskiej, który to był prowadzona przez J. Aleksandrowicza oraz K. Chwastka z Politechniki Krakowskiego oraz wykładu pod tytułem „Zarządzanie flotą – przegląd programów, możliwości, ryzyka”, który poprowadzony został przez M. Malewicza. Pierwszy dzień konferencyjny został zwieńczony w postaci imprezy integracyjnej „Fluo Party”, w której udział wzięła również dziekan Akademii Morskiej Pani dr hab. inż. Zofia Jóźwiak, prof. nadzw. Akademii Morskiej.

Drugi dzień „Sea Point” był zdecydowanie bardziej aktywny, ponieważ uczestnicy poszli na wycieczkę i przeszli się po porcie oraz weszli na statek Akademii Morskiej Nawigator XXL.

Kalina Jankowicz z KNLiT opowiada o tym jaka była reakcja uczestników spotkania:

Konferencja Sea Point 2014 spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród pracowników uczelni jak i zaproszonych gości. Członkowie koła po raz kolejny zaprezentowali swój wysoki poziom organizacyjny i merytoryczny. Duże zaangażowanie i tygodnie poświęcone przygotowaniu konferencji okazały się być w pełni satysfakcjonujące. Mam nadzieję, że kolejne lata przyniosą równie miłe wspomnienia, a poziom organizacji zostanie podtrzymany. Pozostaje nam jedynie czekać na Sea Point 2015.