Jak prowadzić firmę przez internet?

Jak prowadzić firmę przez internet?

Praca w każdym miejscu gdzie tylko zechcecie, do tego wielki rynek potencjalnych klientów, zdecydowanie mniejsze koszta. Coraz więcej osób zaczyna zakładać firmę przez internet, a założenie takowej nie należy wcale do najtrudniejszych. Warto się w takiej sytuacji, więc zastanowić nad tym w jaki sposób to zrobić.

Od czego zacząć?

Tutaj w zasadzie się to za bardzo nie różni od firmy stacjonarnej. Zakładając firmę przez internet trzeba na samym początku przede wszystkim pamiętać o tym, aby mieć jak najlepszy pomysł. Mimo, że pierwszy to ciągle jeden z najbardziej istotnych kroków, od którego w zasadzie tak naprawdę będzie zależało czy firma stanie na nogi i się będzie odpowiednio rozwijać czy też nie.

Pomysł powinien być dogłębnie przeanalizowany, dlatego też trzeba się zainteresować tym jakie usługi będzie firma oferować, a zanim to zrobicie to trzeba dowiedzieć się czego potrzebują i czego chcą przyszli klienci. W internecie można znaleźć naprawdę tysiące firm, ale to tak samo jak na ulicy, dlatego każda osoba, która zaczyna swoją działalność musi zacząć do zbadania konkurencji, tak aby móc się w jakiś sposób na ich tle wyróżniać, tak aby klienci, którzy do Was przychodzą wiedzieli, że znajdą tutaj coś innego niż u konkurencji. Możecie to zrobić na naprawdę wiele sposobów, chociażby przez zaprezentowanie jedynego w swoim rodzaju produktu, podkreślenie jego wysokiej jakości, skuteczną promocję, spersonalizowane podejście do osób korzystających z Waszych usług czy też relatywnie małą cenę. Naprawdę jest wiele sposobów, dzięki którym możecie poprawiać jakość swoich usług i wybić się na tle konkurencji, jednak za nim zdecydujecie się na jakiś konkretny model wpierw zbadajcie konkurencję i zobaczcie czego im brakuje.

Jak istotna jest dobra domena?

W momencie, gdy już będziecie świadomi tego czym tak naprawdę ma się zajmować Wasza firma to warto, abyście w tym momencie pomyśleli o tym jak ma się ona nazywać, po czym możecie zarejestrować domenę. Nie siedźcie kilku dni nie wypisujcie nazw, a po czym jedna po drugiej sprawdzajcie domeny, ponieważ może się okazać, że nazwa, której chcieliście najbardziej w tym momencie została wykupiona, dlatego najlepiej usiądźcie przy komputerze i na bieżąco sprawdzajcie czy są dostępne domeny. Taką domenę powinno się zarejestrować od razu po tym, gdy wymyśli się nazwę dla firmy. Sama nazwa firmy mało Wam da, jeżeli nie będziecie mieli możliwości z jej skorzystania.

Adres internetowy, czyli inaczej domena nie może być zbyt długa. Klient powinien łatwo ją zapamiętać, dlatego też nie może być ona zbyt długa, ponieważ potencjalni klienci będą mieli problem z jej zapamiętaniem, musi być ona zwięzła i wpadać w ucho. Najlepiej jeżeli jest ściśle związana z profilem tego czym się zajmujecie. Jeżeli zaś myślicie o tym, żeby uderzyć ze swoją usługą, bądź produktem na rynek zagraniczny to również powinniście to uwzględnić i stworzyć taką nazwę, aby brzmiała dobrze również, przykładowo po angielsku, pod warunkiem, że chcecie uderzyć na tenże rynek.

Sprawy papierkowe

Oczywiście każda firma prędzej czy później będzie wymagała założenia, tutaj tak samo nie uniknie się tego typu spraw. Wirtualna działalność gospodarcza powinna zostać zarejestrowana, poprzez dokonanie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Duże szczęście, że nie trzeba do tego wychodzić z domu. Kolejnym etapem jest otrzymanie w Urzędzie Statystycznym numeru REGON, a następnie wybór formy opodatkowania i zgłoszenie go w Urzędzie Skarbowy, oraz otworzenie konta bankowego dla Waszej firmy. Najlepiej w tym przypadku postawić na bank internetowy.

O czym pamiętać przed założeniem firmy?

Zanim jednak podejmiecie się tego i zaczniecie zbierać tego typu papiery to warto abyście zastanowili się nad kwestią startupu. Startupy w Szczecinie rozwijają się bardzo prężnie. Ostatnio na portalu mogliście nieco przeczytać o nic, chociażby z okazji artykułu o Cupsell.pl czy też Business Link.  Jeżeli sami do końca nie wiecie jaki profil ma mieć Wasza firma i jak ma się ona rozwijać to możecie pomyśleć nad tym, aby skorzystać z Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Szczecinie. Ponadto w internecie można znaleźć bardzo dużą ilość stron internetowych, które są w stanie pomóc Wam w rozwijaniu swojego pomysłu na startup, są to chociażby:

Są to strony, na których znajdziecie naprawdę wiele wiedzy, którą będziecie mogli spożytkować do tego, aby rozwijać swoją własną firmę.

Nowi przedsiębiorcy mogą mieć ponadto problem ze znalezieniem miejsca dla prowadzenia swojej działalności. Jak wiadomo nie każdemu zawsze może pasować praca w domu dlatego młode firmy powinny zainteresować się skorzystaniem z usług Szczecińskiego Parku Naukowo-Technologicznego,  albo z Business Link. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.