Jak prezentuje się Stara Rzeźnia na Łasztowni?

Jak prezentuje się Stara Rzeźnia na Łasztowni?

17 listopada 2014 0 przez Karol

Już niemal w całości został odrestaurowany. Budynek na Łasztowni na dzień dzisiejszy prezentuje się zachwycająco. Stara Rzeźnia cieszy oczy odwiedzających osób. Bogna Czałczyńska z Fundacji Czas Dialogu, pełniąca rolę organizatora studyjnego spaceru po Łasztowni i po ulicy Zbożowej jest zdania, iż:

Warto pokazywać, promować ciekawe miejsca naszego miasta

Warto przede wszystkim wspomnieć, że mimo tego, iż zajmuje się oprowadzaniem po Łasztowni to tak naprawdę główną rolę pełni tutaj budynek Starej Rzeźni. Laura Hołowacz pełniąca rolę dyrektora CSL Internationale Spedition, który to jest inwestorem oraz właścicielem tego budynku, jest zdania, że inwestycja zostanie zakończona już pod koniec stycznia:

Jesteśmy na ukończeniu inwestycji

Na dzień dzisiejszy prace są wykonane już w 90 procentach. Luty według zapewnień powinien być już miesiącem, w którym będzie można już swobodnie odwiedzić Starą Rzeźnie. Aktualne pozostały do wykonania ostatnie szlify.

Przestrzeń parterowa budynku będzie ogólnie dostępna dla zwiedzających. Będą odbywać się tam projekcje filmów w kinie faktu, galerie wystawowe oraz będzie można spędzić miło czas w restauracji. Hołowacz twierdzi, że obiekt ma być pod wieloma aspektami niezwykły:

To ma być miejsce ciekawych spotkań, z ciekawymi ludźmi. Tu będziemy obcować z kulturą, literaturą, sztuką. Restauracja będzie serwować nasze tradycyjne dania. Powstanie scena teatralna, Kubryk literacki. Będziemy zapraszać przede wszystkim rodzimych twórców, związanych z miastem. Autorzy będą czytać swoje książki.

Jeżeli chodzi o wyższą kondygnację to zostanie ona przeznaczona na biura, które będą zagospodarowane przez inwestora. Dyrektor CSL, Laura Hołowacz mówi o tym dlaczego firma potrzebuje biur:

Jesteśmy związani z portem, usługami, tym miejscem. Przypomnę, że jedno miejsce pracy w porcie generuje pięć miejsc pracy w mieście. Szczecin jest miastem gospodarki morskiej.

Przedsięwzięcie będzie kosztowało firmę 10,4 miliona złotych. Aż 7,5 miliona złotych pochodzi z pożyczki, która została udzielona na preferencyjnych zasadach i pochodzi z programu Jessica. Firma CSL IS nabyła obiekt od Portu Rybackiego Gryf. Dawniej przeznaczeniem budynku była obora dla bydła. Pełniła rolę większego kompleksu w dawnej miejskiej rzeźni na Łasztowni. Port Rybacki Gryf używał tego budynku jako magazynu.