Jak brzmi nowa nazwa Autostrady Poznańskiej?

Jak brzmi nowa nazwa Autostrady Poznańskiej?

17 grudnia 2014 0 przez Karol

W konkursie wzięło udział ponad 1,5 tysiąca osób, a ich głosy zadecydowały ostateczne o tym, która z propozycji zostanie wybrana i jak będzie brzmieć nowa nazwa ulicy Autostrada Poznańska. Mieszkańcy mieli ponad 100 możliwości do wyboru, jednak znaczną większością głosów zdecydowali się wybrać jedną. Najwięcej osób zagłosowało na ulicę Floriana Krygiera, która była umieszczona na 20 pozycji. Nazwa ta otrzymała 545 głosów i została zgłoszona przez Marcina Tyranowskiego. Drugie miejsce, z prawie pięciokrotnie mniejszą ilością głosów zdobyła propozycja ulica Pływających Ogrodów i otrzymała ona łącznie 115 głosów. Ta nazwa została zgłoszona przez Jana Klicha. Obu pomysłodawców jako nagrodę otrzymało aparaty cyfrowe.

Patrząc na kolejne propozycje i liczbę głosów nie widać już, aż tak dużej rozbieżności w głosach, ponieważ ulica Zlotu Żaglowców, Zachodniopomorska i Dolnej Odry mogą pochwalić się odpowiednio 62, 61, 60 głosami.

Pierwszy etap konkursu, który trwał od 17 do 30 listopada polegał na przyjmowaniu propozycji dotyczącej nowej nazwy. Zaś od 2 do 14 grudnia trwało głosowanie SMS, w którym oddano łącznie 1582 głosy.

Nowa nazwa ulicy, czyli ulica Floriana Krygiera będzie znajdować się w projekcie uchwały Rady Miasta, która dotyczy zmiany nazwy ulicy Autostrady Poznańskiej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami wszelkie koszty związane ze zmianą nazwy zostaną pokryte przez Urząd Miasta Szczecina.

Konkurs został zorganizowany ponieważ był to jeden z elementów, który był wręcz niezbędny do tego, aby miasto mogło starać się o to, aby uzyskać środki zewnętrzne po to, aby przebudować ulicę. Wielu ekspertów, które nie znają lokalnych realiów, a mimo wszystko oceniają wnioski dotyczące dofinansowań to całą swoją wiedzę na temat projektu czerpią z opisu przedsięwzięcia i to na jego podstawie podejmują ostateczną decyzję. W przypadku Szczecina bardzo częstym problemem był fakt, że obok siebie występowały nazwy ulica oraz autostrada.

Warto wspomnieć, że Florian Krygier jest jednym z twórców Pogoni Szczecin, a za swojego życia był trenerem i działaczem piłkarskim. 1 czerwca 1956 roku stał się trenerem Pogoni Szczecin, zaś 5 lat później zdecydował się na założenie młodzieżowego zaplecza trampkarzy. Trenował młodych adeptów piłki nożnej, aż do 1972 roku. 31 marca 2006 roku zmarł, kilka dni po tym jak skończył swoje 99 urodziny. Został pochowany w kwaterze zasłużonych na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie, a ceremonia odbyła się 6 kwietnia 2006 roku.