Gdzie znaleźć Escape Roomy w Szczecinie?

Gdzie znaleźć Escape Roomy w Szczecinie?

18 grudnia 2014 1 przez Karol

Grupka znajomych zostaje zamknięta razem w jednym pokoju i mają tylko godzinę, aby znaleźć klucz. Żeby jednak nie było zbyt łatwo na ich drodze będzie czekać szereg logicznych zagadek, które będą wymagały od nich kreatywności, pracy zespołowej, a nawet zręcznych umiejętności. Tym właśnie jest Escape Room, czyli jedna z bardzo popularnych ostatnim czasem rozrywek.

Pomysłodawcy Szczecińskiego ESCroom stwierdzają jednoznacznie, że idea pokojów, które są wypełnione zagadkami trwa w najlepsze w Japonii od kilku dobrych lat. Japończycy zainspirowali się grami komputerowymi, które po prostu postanowili wcielić w życie. Sama idea takiej formy rozrywki bardzo szybko się rozprzestrzeniła i od jakiegoś czasu Escape Roomy zaczęły pojawiać się w Polsce. Tego typu miejsca działają i mają się bardzo dobrze w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, a w od stycznia również będzie można znaleźć, aż dwa takie w Szczecinie. Pierwszym z nich jest ESCroom Szczecin, który będzie się mieścił przy alei Wojska Polskiego 42, zaś drugi Escape Room Szczecin zostanie ulokowany przy alei Niepodległości 18-22 w Laser Tag.

Marcin Pleskacz z ESCroom Szczecin opowiada o tym jak wygląda cała zabawa związana z Escape Roomem:

Zabawie towarzyszą naprawdę ogromne emocje. Byliśmy zaskoczeni tym, jak bardzo wczuliśmy się w klimat tajemnicy i zagadki, a chwilami również grozy. Niesamowite jest to uczucie presji czasu, wyzwalające adrenalinę, sprawiające, że mózg działa na najwyższych obrotach. Człowiek na godzinę zapomina o wszystkim co na zewnątrz, myśli tylko o tym, żeby się uwolnić. No i ta satysfakcja wyjścia na dosłownie minutę przed czasem… bezcenna…

Jak będzie wyglądać otoczka zabawy?

Bardzo ciekawe jest to, że w okół Escape Roomu tworzona jest otoczka fabularna, ponieważ w pierwszym szczecińskim ESCroom uczestnicy zabawy będą znajdować się na miejscu, gdzie została dokonana tajemnicza zbrodnia. Gdy zdecydujecie się odwiedzić drugi pokój Escape Room to tam przeniesiecie się na teren tajnej bazy wojskowej. Jak na razie pomysłodawcy nie chcą zdradzić co tam jeszcze się znajdzie, ale mówią, że zagadki będą utrzymane na podobnym poziomie trudności we wszystkich pomieszczeniach:

Oczywiście co około pół roku będziemy diametralnie zmieniać koncepcje obu pokoi, pewnie także poziomy trudności, co pozwoli na dalszą zabawę tym, którym nasza oferta przypadnie do gustu.

Zagadki, które będą umożliwiały wydostanie się z pokoju mają przybierać odmienne formy oraz przeróżnej maści poziomy trudności. Jeden z pomysłodawców ESCroom nieco żartuje na ten temat i mówi:

Tutaj puściliśmy wodze fantazji, także możecie się spodziewać wszystkiego!

Niektóre zadania będą wymagały wyłącznie tego, aby uczestnicy zabawy byli spostrzegawczy i potrafili łączyć niektóre elementy w jedną spójną całość, zaś do innych będzie trzeba podejść na pewien niecodzienny sposób, ponieważ będą wymagały tego, aby jednocześnie połączyć kreatywne i logiczne myślenie, a w niektórych sytuacjach będzie potrzebna również manualna zręczność. Oczywistym jest również fakt, że tutaj wręcz niezbędnym będzie praca zespołowa, ponieważ bez niej daleko się nie zajdzie. Marcin Pleskacz opowiada o tym skąd czerpali inspiracje na tworzenie pokojów:

Wszystko wymyśliliśmy sami. Pewne inspiracje czerpaliśmy z gier komputerowych, filmów, książek, ale same zagadki są naszego autorstwa. Korzystaliśmy przy tym z pewnego rodzaju “konsultacji” grup testowych, składających się z naszych przyjaciół. Ponadto, jeżeli niektóre zadania okażą się np. zbyt trudne dla dużej ilości uczestników, mamy możliwość ich zmodyfikowania.

Czy godzina w zupełności wystarczy?

Z oczywistych względów godzina nie zawsze musi być wystarczająco do tego, aby rozwiązać wszystkie zagadki w pokoju, a co za tym idzie niemożliwe będzie opuszczenie pomieszczenia, jednak Pleskacz opowiada co w takiej sytuacji się stanie:

W takim przypadku uczestnicy zabawy będą mogli poprosić animatora o podanie rozwiązania albo przybyć jeszcze raz, by zmierzyć się z zagadkami do końca.

Twórca ESCroom w Szczecinie tłumaczy ponadto dlaczego w jednym pokoju w szczecińskim ESCroom będzie mogło znajdować się od 2 do 4 osób:

Przy większej liczbie graczy zagadki mogłyby się okazać zbyt łatwe, a w pojedynkę za trudne lub wręcz niemożliwe do rozwiązania.

Żeby wziąć udział w zabawie trzeba mieć skończone minimum 16 lat, jednak w przyszłości istnieje możliwość, że pojawią się również propozycje dla nieco młodszych. Warto również zauważyć, że zabawa nie będzie należeć do najtańszych, gdyż pokój od 2-4 osób w ESCroom będzie kosztował 100 złotych. Na szczęście wszystkie osoby, które dokonają rezerwacji przed zakończeniem 2014 roku mogą liczyć na zniżkę w wysokości 50%.

Na początku roku zostaje również uruchomiony Escape Room Szczecin w Laser Tag, a będzie można tam znaleźć dwa pokoje tematyczne, czyli Sherlock oraz Cela.