Gdzie pojeździć na łyżwach w Szczecinie?

Gdzie pojeździć na łyżwach w Szczecinie?

3 grudnia 2014 0 przez Karol

Za oknem już coraz większe mrozy, ponieważ zima zbliża się już wielkimi krokami. Bardzo dużo osób nie przepada za zimą, ale za to większość ludzi bardzo lubi jeździć na łyżwach. Warto zobaczyć co w sezonie zimowym 2014/2015 ma do oferowania w tej kwestii Szczecin.

Już od października tego roku amatorzy łyżwiarstwa mogli zacząć korzystać z lodowiska, które jest zlokalizowane na Gubałówce. Codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 14 do 22, zaś w soboty, niedzielę, święta, ferie oraz dni wolne w godzinach od 9 do 22 jest otwarty oświetlony oraz zadaszony obiekt. Lodowisko na Gubałówce będzie nieczynne tylko 24 grudnia, ponieważ jest to Wigilia.

Jeżeli masz ochotę pojeździć na łyżwach, a nie posiadasz swojego, własnego sprzętu to możesz skorzystać z tamtejszej wypożyczalni, która znajduje się obok lodowiska. Wszelkiego rodzaju informacje można znaleźć na stronie internetowej Gubałówki. 

Lodowisko przy hali-sportowo widowiskowej w Szczecinie

Niedługo, a dokładniej w połowie grudnia będzie otwarte całkowicie nowe lodowisko, które będzie miało miejsce na terenie Areny Szczecin. Zadaszony obiekt o wymiarach 22 metry na 44 metry, będzie to otwarty codziennie. Wejść będzie można w godzinach od 17 do 21:30 od poniedziałku do piątku, zaś w weekendy, święta oraz ferie od 9 do 22. Tak samo jak w poprzednim przypadku, tak samo również i tutaj nie ma żadnego problemu, aby odwiedzić lodowisko bez własnych łyżew, ponieważ każda osoba, która tylko zechce będzie mogła wypożyczyć takowe łyżwy w wypożyczalni.

Ponadto na terenie obiektu będzie działała również szkółka łyżwiarska. Wszyscy Ci, którzy będą mieć ochotę nauczyć się jeździć na łyżwach, bądź też poprawić swoje dotychczasowe umiejętności będą mogli nabyć dodatkową wiedzę z rąk prawdziwych profesjonalistów, którzy są wykwalifikowanymi instruktorami. Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat to również wszelkiego rodzaju informacje na ten temat możecie znaleźć na oficjalnej stronie internetowej szczecińskiej Areny.

Lodowisko na Arkonce

Na terenie kąpieliska Arkonka również znajdzie się lodowisko. Jest to niewątpliwa nowość w Szczecinie, ponieważ po raz pierwszy ma coś takiego miejsce. O godzinie 12:00, w piątek, 5 grudnia będzie uruchomiony obiekt, który zostanie otwarty na całą zimę. Pracownicy Zakładu Usług Komunalnych zdecydowali się zdemontować oraz zabezpieczyć urządzenia dla rolkarzy, których ponownie będzie można użyć na wiosnę, jednak zrobili to oni po to, aby lodowisko mogło zostać uruchomione. Lodowisko ma być czynne od 9 do 21, przez siedem dni w tygodniu. Warto wspomnieć, że na tym terenie obowiązywać będzie Szczecińska Karta Rodziny oraz Szczecińska Karta Seniora, dzięki którym ich posiadacze otrzymają stosowne zniżki.

Cennik lodowiska na Arkonce:

 • Bilet ulgowy* – 8,00 zł
 • Bilet normalny – 12,00 zł
 • Karnet (10 wejść) ulgowy** – 60,00 zł
 • Karnet (10 wejść) normalny** – 100,00 zł
 • Kaucja za wydanie karnetu – 15,00 zł
 • Wstęp dla posiadacza Szczecińskiej Karty Rodzinnej*** – Zgodnie z zasadami funkcjonowania Programu****
 • Wstęp dla posiadacza Szczecińskiej Karty Seniora*** – Zgodnie z zasadami funkcjonowania Programu****
 • Wynajęcie całego lodowiska (1h) do godz. 15.00 – 250,00 zł
 • Wynajęcie całego lodowiska (1h) od godz. 15.00 do godz. 22.00 – 600,00 zł

  (* – uczniowie, studenci do 26. roku życia, emeryci i renciści – po okazaniu ważnej legitymacji; ** – ważność karnetu upływa wraz z końcem sezonu; *** – po okazaniu ważnej karty, cena za osobę, jeżeli zgodnie z cennikiem nie przysługuje jej tańszy bilet; **** – cennik biletów zgodny z zasadami programu Szczecin Przyjazny Rodzinie, na podstawie Uchwały Nr XXI/558/12 Rady Miasta Szczecin z dn. 16 lipca 2012 r. w sprawie wprowadzenia na trenie miasta Szczecin programu Szczecin Przyjazny Rodzinie oraz o zmianie innych uchwał)

Lodowisko na Prawobrzeżu

Niecały tydzień, ponieważ 27 listopada zostało otwarte lodowisko na Prawobrzeżu w Szczecinie. Szczecinianie, którzy mają taką ochotę mogą udać się na ulicę Botaniczną, która mieści się na osiedlu Majowym, aby odwiedzić obiekt. Lodowisko jest czynne od poniedziałku do piątku od 15 do 21, w soboty i niedzielę od 10:30 do 21. Warto dodać, że w sobotę od 10:30 do 12:00 można również skorzystać ze ślizgawki hokejowej i pojeździć z kijami oraz krążkiem.

Wszystkie ceny oraz niezbędne informacje związane z funkcjonowaniem lodowiska na Prawobrzeżu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej obiektu. 

Można też nadmienić, że w najbliższym czasie ruszy kolejne lodowisko, które będzie umieszczone tym razem w okolicy Nowego Turzyna.