Gdzie mieści się przystanek na ulicy Bogumińskiej?

Gdzie mieści się przystanek na ulicy Bogumińskiej?

8 października 2014 0 przez Karol

Wszystkie osoby, które jeździły regularnie liniami A, 63, 101, 107 i 524 w kierunku centrum będą musiały zmienić nieco przyzwyczajenia, z racji nowego ulokowania przystanku „Hoża”.

Zmiana położenia przystanku wynika z rozpoczęcia kolejnego etapu prac związanych z przebudową fragmentu ulicy Bogumińskiej oraz przebudową sygnalizacji świetlnej, która mieści się na skrzyżowaniu ulicy Bogumińskiej oraz ulicy Hożej. W środę, 8 października o godzinie 8 rano została zmieniona lokalizacja przystanku „Hoża” dla pasażerów korzystających z autobusowych linii A, 63, 101, 107 i 524, które jadą w stronę centrum. Przystanek jest aktualnie przesunięty około 100 metrów w kierunku ulicy Ostrowskiej.

Podstawą inwestycji, która jest tutaj wdrażana jest nią poprawa bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu. Aktualnie przebudowywany jest odcinek ulicy Bogumieńskiej o długości około 200 metrów. Fragment ulicy Bogumińskiej jest aktualnie poszerzany i niedługo będą wybudowane nowe zatoki dla autobusów, zaś same perony będą dostosowane do tego, aby móc tam obsłużyć osobę niepełnosprawną. Przebudowaniu ulegnie również sygnalizacja świetlna, która będzie obejmować całe skrzyżowanie. Poza tym na całym odcinku, na którym aktualnie trwają pracę remontowe zostanie wymieniona cała nawierzchnia. Remonty są realizowane przez firmę Strabag, zaś sam koszt prac wynosi 1 419 480 zł.