Gdzie Małgorzata Jacyna-Witt chce się spotkać z Krzystkiem?

Gdzie Małgorzata Jacyna-Witt chce się spotkać z Krzystkiem?

21 listopada 2014 0 przez Karol

Małgorzata Jacyna-Witt zdecydowała się zaprosić Piotra Krzystka na mecz, który odbędzie się w sobotę, na stadionie Pogoni Szczecin, aby móc porozmawiać z ówczesnym prezydentem o planach związanych z nowym stadionem dla fanów piłki w Szczecinie.

Kandydatka na Prezydenta Szczecina stwierdziła, że nie ma ochoty toczyć rozmowę, która będzie transmitowana przez media. Małgorzata Jacyna-Witt chce się bezpośrednio spotkać z mieszkańcami Szczecina, dlatego też stwierdziła, że najlepszym wyjściem w tej sytuacji będzie zaproszenie swojego rywala w walce o stołek prezydencki, właśnie na stadion piłkarski.

Na swojej oficjalnej stronie internetowej Małgorzata Jacyna-Witt opublikowała komunikat:

Jeżeli mój kontrkandydat chociaż w ramach kampanii wyborczej znalazłby ochotę na spotkania z mieszkańcami, to mecz Pogoni będzie do tego znakomitą okazją. Tam mediów może nie będzie, ale będą kibice. Po meczu będzie można podyskutować o nowym Stadionie dla Szczecina.

To już nie pierwszy raz kiedy stadion w Szczecinie staje się argumentem kontrkandydatów. Piotr Krzystek również sam propagował powstanie stadionu i to, aż trzykrotnie. Mówił o tym w 2006 roku, kiedy to wygrał wybory po raz pierwszy, w 2010 przed swoim drugim zwycięstwem oraz mówi to teraz. Tym razem jego stosunek do stadionu uległ zmianie, dlatego oboje kandydatów prezentuje inny pogląd na tę sprawę.

Piotr Krzystek w odróżnieniu do Małgorzaty Jacyny-Witt jest zdania, że Szczecin nie potrzebuje całkowicie nowego obiektu, w zamian jednak proponuje on, aby aktualny stadion został poddany wieloletniej modernizacji. We wrześniu Piotr Krzystek mówił dlaczego jest takiego, a nie innego zdania i jak mogłyby wyglądać ewentualne plany powstania nowego stadionu:

Jeżeli w przyszłości będzie nas stać na budowę nowego stadionu to teren w Dąbiu jest przygotowany, będziemy mogli budować stadion na 40 tys., bez większego problemu. Ale musi być do tego dobra piłka, nie tylko w Szczecinie, ale w Polsce i muszą być na to pieniądze.

Jeżeli zaś chodzi o stosunek Małgorzaty Jacyny-Witt do stadionu to jest on taki, że uważa, iż Szczecin powinien mieć całkowicie nowy stadion, na którym zmieści się 20 tysięcy kibiców. Podaje ona dwie możliwe lokalizacje, czyli obecną tj. Twardowskiego, albo alternatywną w rejonach ronda Hakena. Budowa stadionu miałaby nie wynosić więcej niż 240 milionów złotych, zaś inwestycja do 80% powinna zostać sfinansowana z budżetu centralnego.