Gdzie Krzystek chce postawić parkingowiec?

Gdzie Krzystek chce postawić parkingowiec?

3 listopada 2014 0 przez Karol

Parkingowiec według zapowiedzi Piotra Krzystka nie ma powstać wcale ani przy Trasie Zamkowej, ani w okolicy placu Tobruckiego. Według zapowiedzi Prezydenta Szczecina plany związanę z budową pierwszego parkinowca w Szczecinie zostały przeniesione na prawobrzeże.

W dzisiejszym programie Polskiego Radia Szczecin „Rozmowy pod krawatem” Piotr Krzystek poinformował słuchaczy, iż pierwszy parkingowiec powstanie na Prawobrzeżu. Inwestycja podobno ma się znajdować przy przystanku „Lotnisko”, przy którym to będzie zatrzymywał się Szczeciński Szybki Tramwaj.

Prezydent z tą inwestycją wiąże wielkie nadzieję, ponieważ chciałby, żeby mieszkańcy miasta oraz ludzie, którzy dojeżdżają do pracy do Szczecina zostawiali w parkingowcu swoje samochody i przesiadali się w komunikację miejską. Podczas audycji Prezydent szczecina niestety nie podawał żadnych konkretów związanych z tą inwestycją. Na dzień dzisiejszy poza zapowiedzią nie wiadomo nawet kiedy miałaby owa inwestycja powstawać oraz ile miałaby ona kosztować. Budowa Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju planowo zostanie zakończona wiosną 2015 roku.