Doszło do wypadku na trasie S3. Trzy osoby spłonęły.

Doszło do wypadku na trasie S3. Trzy osoby spłonęły.

19 sierpnia 2014 0 przez Karol

W ostatni weekend na drodze ze Szczecina do Myśliborza, w okolicach miejscowości Wysoka Gryfińska zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich stanął w płomieniach powodując tym samym tragiczny wypadek.

Co mówi Policja na temat wypadku?

Jak poinformowała Komenda Policji w Szczecinie wszystkie ofiary, które spłonęły w tym tragicznym wypadku były pasażerami auta, które dokonało samozapłonu. Początkowo dochodziły informacje o czterech ofiarach śmiertelnych jednak się później okazało informacje te nie było do końca prawdziwe. Ponieważ z informacji Policji wynika, że samochodem podróżowały trzy, a nie cztery osoby.

Jak wyglądają wstępne ustalenia?

Ze wstępnych ustaleń wynika, że to na skutek uderzenia w tył przez samochód marki KIA, zarejestrowanego w Niemczech doszło do zapłonu auta marki Renault. Policja podejrzewa, że tak nagły zapłon był spowodowany poprzez uszkodzoną butlę z gazem, która miała jakoby znajdować się w tymże samochodzie. Niestety żadnemu z pasażerów nie udało się opuścić auta.

Jakie zdanie ma Straż Pożarna na temat tego wypadku?

W skutek uderzenia samochodu w tył doszło prawdopodobnie do rozszczelnienia zbiornika z gazem. Na wskutek czego powstał pożar, który był tragiczny w skutkach. Strażacy zapewniają, że osoby, które znajdowały się w aucie nie zginęły w wyniku uderzenia, a w wyniku pożaru. Kierowca, który uderzył samochód marki Renault, po wybuchu znajdował się w ciężkim staniem. Dlatego został później przetransportowany przy pomocy śmigłowca do szpitala.

Aktualnie jezdnia w kierunku miasta Szczecin jest już odblokowana i nie istnieje nadmierne zagrożenie wypadku na niej.