Dlaczego warto zamieszkać w Szczecinie?

Dlaczego warto zamieszkać w Szczecinie?

30 października 2014 0 przez Karol

Gdy uwzględni się ceny nieruchomości to w Szczecinie jest zdecydowanie taniej niż chociażby w Gdańsku. Średnia cena oferowanego domu w Szczecinie oscyluje w okolicach 790 tysięcy złotych, zaś w Gdańsku jest prawie o 100 tysięcy większa i wynosi 885 tysięcy złotych. Podobną różnicę można znaleźć w tej dotyczącej ceny za jeden metr kwadratowy, ponieważ w Szczecinie za jeden metr zapłaci się 3780 złotych, zaś w Gdańsku 4450 złotych.

Jeżeli zaś chodzi o wtórny rynek nieruchomości to w przypadku tego nadmorskiego miasta to najtrudniej jest tam kupić mały dom o powierzchni do 100 metrów kwadratowych, ponieważ najmniej właśnie takich budynków jest aktualnie w sprzedaży, zaś jeżeli chodzi o cenę za metr kwadratowy to jest ona w tym przypadku bardzo wysoka i wynosi 4170 złotych. Największą grupą nieruchomości, która została zgłoszona do sprzedaży to przede wszystkim domy duże, które mogą się pochwalić powierzchnią ponad 200 metrów kwadratowy. Jak można przeczytać na portalu, który zajmuje się nieruchomościami, czyli Morizon.pl to cena za jeden metr kwadratowy jest w tym przypadku najniższa, ponieważ wynosi 3630 złotych, zaś średni koszt całkowity wynosi 1,120,000 złotych.

Jeżeli zaś chodzi o Szczecin to właśnie na osiedlu Gumieńce czeka na chętnych duży dom o powierzchni 320 metrów z ceną za metr kwadratowy wynoszącą tylko 2015 złotych. Dom sąsiaduje ze ścisłym centrum miasta, ponieważ komunikacja miejska pozwala na dojazd do niego w zaledwie 10 minut, a przystanek jest naprawdę niedaleko. Dom został wybudowany z cegły w roku 1986 i jest umiejscowiony na działce o powierzchni 365 metrów kwadratowych w zabudowie szeregowej. Dom jest w całości podpiwniczony, posiada 5 pokoi, taras oraz ogród zimowy. Sprzedawca tego domu ustalił jego cenę na wysokość 645 tysięcy złotych.

Warto jednak zwrócić uwagę, że w Szczecinie można znaleźć jeszcze ciekawsze oferty. Najbardziej atrakcyjną pod względem ceny za całość jest tutaj oferta domu, który został wybudowany w 1997 roku w całości z betonu i mieści się w osiedlu domków jednorodzinnych na Pomorzanach, podobnie jak w poprzednim przypadku tak również i tutaj miejsce również bezpośrednio graniczy z centrum. Powierzchnia tego domu to 240 metrów kwadratowych, zaś cena wynosi tylko 507 tysięcy złotych, czyli cena za jeden metr kwadratowy to jedyne 2112 złotych. Dom jest umiejscowiony na działce mającej powierzchnie 279 metrów kwadratowych o zabudowie bliźniaczej. Budynek został wykończony w sposób niezwykle staranny i użyto przy nim najlepszej jakości materiałów. Całkiem niedawno, ponieważ w 2013 roku został on poddany całkowitemu remontowi, między innymi położony nowy dach z blacho dachówek, a co za tym idzie jest on już teraz gotowy na wprowadzenie nowych właścicieli.