Darmowa komunikacja miejska w Szczecinie!

Darmowa komunikacja miejska w Szczecinie!

9 września 2014 0 przez Karol

22 września, w poniedziałek Szczecinianie będą mogli całkowicie za darmo korzystać z usług transportu miejskiego. Wynika to przede wszystkim z tego faktu, że radni miasta Szczecin ustalili, iż Europejski Dzień Bez Samochodu będzie w tym roku dniem bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Czym jest Europejski Dzień Bez samochodu?

Europejski Dzień Bez Samochodu ma za zadanie promować proekologiczne podejście do życia, związane chociażby z transportem, alternatywnymi paliwami czy też komunikacją zbiorową. Żeby zachęcić do tego typu rozwiązań jak największą grupę mieszkańców miast, zwłaszcza jeżeli chodzi o proekologiczne zachowania w dziedzinie transportu to organizuje się tegoż, że właśnie dnia m.in. przejazdy rowerowe oraz bezpłatne przejazdy komunikacją miejską. Od 2008 roku do kampanii dołączyło 84 polskie miasta, w tym Szczecin. Dzień Bez Samochodu wpasowuje idealnie, ponieważ przypada w trakcie Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Ten dzień ma za zadanie propagowanie zmiany postawy oraz wsparcie strategii transportu, który nie naruszałby równowagi ekologicznej Europy.

Ustalenia radnych miasta Szczecin

8 września 2014 roku radni miasta Szczecin ustalili, podczas sesji, że 22 września nie będzie obowiązywała żadna płatność wynikająca z komunikacji miejskiej. Większość radnych zagłosowała za tą propozycją. Przeciw było jedynie trzech, zaś 2 wstrzymało się od głosu.