Czy Kocian na pewno zostanie trenerem Pogoni Szczecin?

Czy Kocian na pewno zostanie trenerem Pogoni Szczecin?

27 października 2014 0 przez Karol

Kilka dni temu mogliście przeczytać o tym, że Jan Kocian zostanie nowym trenerem Pogoni Szczecin i zastąpi na tym stanowisku Dariusza Wdowczyka, jednak jak się okazało to Jan Kocian nie może zająć miejsce byłego trenera. W związku z całym zamieszaniem klub Pogoń Szczecin przesłał oświadczenie:

Do końca rundy jesiennej trener Jan Kocian będzie formalnie pełnił rolę II trenera Pogoni Szczecin. Wynika to z Uchwały nr III/25 z 8 czerwca 2000 roku Zarządu PZPN „Zasady regulujące stosunki pomiędzy klubem sportowym, a trenerem piłki nożnej”.

Uchwała ta mówi, że szkoleniowiec nie może pracować w trakcie rundy w dwóch klubach występujących w tej samej klasie rozgrywkowej. W związku z tym, w najbliższych spotkaniach z Cracovią, Górnikiem Zabrze oraz pucharowym i ligowym z Legią Warszawa, formalnie rolę I trenera pełnić będzie Maciej Stolarczyk. Trener Jan Kocian będzie wpisywany do protokołów meczowych jako II trener. Od meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała (22 listopada) będzie już oficjalnie pierwszym szkoleniowcem.