Czy będzie odpłatne oprowadzanie po hali widowiskowo-sportowej?

Czy będzie odpłatne oprowadzanie po hali widowiskowo-sportowej?

5 września 2014 0 przez Karol

Wiele obiektów sportowych w Polsce, ale również zagranicą mają odpłatne atrakcje, czy też specjalną część, którą można zwiedzić, tylko jeżeli zapłaci się odpowiednią sumę pieniędzy. Warto przyjrzeć się w takim razie co takiego planują zarządcy Areny Szczecin.

Zarządca nowej hali widowiskowo-sportowej w Szczecinie, która mieści się przy ulicy Szafera wziął sobie za punkt honoru chęć odciążenia budżetu miejskiego, który ma być przeznaczony na utrzymanie hali. Zarządca chce zdobyć dodatkowe środki finansowe poprzez wprowadzenie płatnych biletów. Jednak jak zapewnia ceny ich nie mają być wysokie, a pomysł jak na razie jest w fazie opracowywania.

Co mówią przedstawiciele Areny Szczecin?

Monika Pyrek-Rokita twierdzi, że cała koncepcja nie jest jeszcze skończona, a nawet jeżeli pomysł wejdzie w życie to nie wcześniej, niżeli późną jesienią. Wynika to z tego względu, że trzeba dopasować terminarz meczów oraz treningów drużyn, które będą grały w Arenie Szczecin. Zaś opłata ma być jedynie symboliczna. Jednak nie wiadomo co się kryje za pojęciem symbolicznej opłaty. Dla jednych może być to dwa złote, a dla innych dwadzieścia.

Jak wygląda koncepcja odpłatnych wizyt w obiektach sportowych?

Warto zauważyć, że mimo wszystko płatne spacery związane ze zwiedzaniem obiektów sportowych wcale nie są czymś nowym. Dobrym przykładem jest tutaj chociażby Stadion Narodowy w Warszawie, Ergo Arena w Trójmieście, czy też Camp Nou w Barcelonie. Stadion Narodowy oferuje kilka tras tematycznych, Ergo Arena wycieczkę wraz z przewodnikiem, zaś na Camp Nou można przejść się chociażby do muzeum.

Jak ma wyglądać płatna atrakcja Arena Szczecin?

Monika Pyrek-Rokita mówi, że plan związany z płatną atrakcją w Szczecinie jest opracowywany w kontekście zwiedzania obiektu wraz ze szczecińskim przewodnikiem przewodnikiem miejskim Przemysławem Głową. Zarządcy obiektu chodzi o to, aby atrakcja była również ciekawa pod względem historycznym, dlatego planowane są czasowe wystawy, których tematyka będzie krążyła w okół sportu. Zdaniem operatora hali ten pomysł jest tak naprawdę odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców Szczecina.

Nowy obiekt – Arena Szczecin został już udostępniony do zwiedzania – 17 sierpnia i odwiedziło go kilka tysięcy szczecinian.