Coraz więcej świateł na święta?

Coraz więcej świateł na święta?

25 listopada 2014 0 przez Karol

6 grudnia w Mikołajki rozbłysną wszystkie światełka oraz ozdoby w Szczecinie. W Szczecinie w tym roku zostaną rozmieszczonych 350 sztuk elementów nasłupnych, 3 choinki, 3 aniołki oraz 700 kurtyn. Tego rodzaju ozdoby będą umieszczone w centrum miasta oraz na prawobrzeżu, a dokładnie mówiąc na rondzie Ułanów Podolskich, rondzie Reagana oraz przy ulicy Emilii Gierczak w Dąbiu.

Ozdoby zostaną zamontowane przez firmę ENEOS, na podstawie umowy na konserwację i bieżące utrzymanie oświetlenia ulicznego. Ozdoby będą zasilane z sieci oświetlenia ulicznego. Wszystkie ozdoby, które zostaną użyte będą wyposażone w oświetlenie w technologii LED. 550 sztuk kurtyn było pierwszymi ozdobami, które wykorzystywało technologię LED. Miasto zakupiło oświetlenie z diodami LED po raz pierwszy w 2007 roku, a od tamtej pory Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie na bieżąca inwestuje w zakup to coraz nowszych elementów świątecznych, które zostały wykonane właśnie w tejże technologii.

Nie tylko Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego będzie rozmieszczał ozdoby świąteczne, ponieważ swoje własne również rozmieści Zakład Usług Komunalnych. Oświetlone mają zostać łabędzie w Bartłomiejce, fontanny w Alei Fontann, Anioł na Różance oraz kule, które mieszczą się na placu J. Szczerskiej. Ozdoby montowane są aktualnie bardzo sukcesywnie i w najbliższym czasie, a dokładniej 6 grudnia, mają już się wszystkie świecić.