Co zmieni się w komunikacji przez SST?

Co zmieni się w komunikacji przez SST?

4 grudnia 2014 0 przez Karol

Jak ma wyglądać komunikacja po uruchomieniu Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju? Postanowiono ruszyć z kolejnym etapem konsultacji społecznych. Ankiety zostały udostępnione tym razem w wersji papierowej, a nie tak jak to miało miejsce dotychczas że odbywało się to jedynie cyfrowo.

Rozpoczęto już kolejny etap konsultacji, które są związane z planowanymi zmianami w siatce połączeń, które nastąpią po tym jak zostanie uruchomiony pierwszy etap Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Jeżeli macie ochotę wziąć udział w ankiecie to możecie je znaleźć w pięciu kasach biletowych należących do Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego:

  • Kasa biletowana na pętli na Osiedlu Słonecznym
  • Kasa biletowana na pętli przy ul. Kołłątaja
  • Kasa biletowana w Turzynie
  • Kasa biletowana przy Bramie Portowej
  • Kasa biletowana na Placu Rodła

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny jest odpowiedzialny za przygotowanie ankiety oraz trzech wariantów. Warto wspomnieć, że wypełnienie ankiety nie jest pewnego rodzaju formą plebiscytu, a co za tym idzie nie zwycięży wariant, za którym opowie się największa ilość ankietowanych. Opinie osób, które wezmą udział w ankiecie i wyrażą ją przez nią właśnie będą pewnego rodzaju fundamentem do tego, aby utworzyć nową siatkę połączeni. To opinia mieszkańców wpłynie na to jak będą prezentowały się w przyszłości połączenia komunikacyjny na prawobrzeżu, lewobrzeżu oraz pomiędzy prawym, a lewym brzegiem. Ankiety mają być dostępne do lutego 2015.

Identyczne ankiety można wypełniać od lipca 2014 roku, jednak korzystać trzeba tutaj ze strony Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. Na dzień dzisiejszy ankietę wypełniło oko 2 tysiące osób. Wszelkiego rodzaju propozycje możecie również składać poprzez wysłanie wiadomości e-mail, wyrażając w niej swoje zdanie na dany temat:

konsultacje@zditm.szczecin.pl