Co planuje zrobić za 4 lata Małgorzata Jacyna-Witt

Co planuje zrobić za 4 lata Małgorzata Jacyna-Witt

8 grudnia 2014 0 przez Karol

Tegoroczna kandydatka na Prezydenta Szczecina, która bez pomocy żadnej partii dostała się do drugiej tury wyborów prezydenckiej, nie ma zamiaru ubiegać się o ponowny start w wyborach prezydenckich. Taką właśnie informacje można było przeczytać w serwisie Facebook.

Wybory samorządowe w tym roku były niewątpliwie bardzo dużym sukcesem dla niezrzeszonej kandydatki, ponieważ pokonała ona kandydatów, którzy byli finansowani przez partię, a sama dostała się do II tury wyborów. Nie udało się kandydatce wygrać wyborów Prezydenckich, ponieważ przegrała je w drugiej turze z Prezydentem Szczecina. 30 listopada na Małgorzatę Jacynę-Witt 28% osób, którzy wzięli udział w głosowaniu oddało na nią głos. Była kandydatka na Prezydenta jeszcze niedawno wspominała o ewentualnym referendum, które miałoby dotyczyć odwołania prezydenta Szczecina, jeżeli okaże się, że źle rządzi miastem, jednak aktualnie jest zdania, że nie ma zamiaru startować w następnych wyborach na Prezydenta. Takie oświadczenie można było przeczytać na jej Facebooku. Napisała ponadto, że będzie ona jedynie obserwatorem tego co się dzieje w Szczecinie:

A ja za 4 lata nie będę kandydowała na prezydenta Szczecina i nie mam zamiaru być przez te 4 lata w opozycji. Będę obserwatorem. I będę spokojnie czekała, aż teraz to Wy ruszycie tyłki…

Kandydatka jednak nie odeszła z opuszczoną głową, ponieważ mimo tego, że tegoroczne wybory były jej już drugim podejściem o to, aby móc piastować urząd Prezydenta to jednak Małgorzat Jacyna-Witt będzie spędzała najbliższe cztery lata w radzie miasta.