Co dalej z Willą Lentza?

Co dalej z Willą Lentza?

16 grudnia 2014 0 przez Karol

Piotr Krzystek w momencie gdy składał przysięgę na prezydenta Szczecina zobowiązał się również do tego, że przygotuje willę Lentza do tego, aby została ponownie otworzona. Jak na razie mało jest mało informacji na temat tego kiedy można spodziewać się jakichś szerzej zakrojonych pomysłów, które miałyby wpłynąć na otwarcie wilii Lentza.

Willa Lentza na dzień dzisiejszy stoi pusta, a taka sytuacja ma miejsce już od 3 lat, kiedy to miasto próbowało zdobyć tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 i powołano do tego specjalną instytucję „Szczecin 2016”, której siedziba mieściła się właśnie w tej wilii. Po tym gdy instytucja została zlikwidowana, a marzenia o zostaniu Europejską Stolicą Kultury 2016 również przepadły, obiekt ponownie powrócił do ZBiLK-u, który jest za niego odpowiedzialny i dozoruje budynek przez całą dobę.

Po słowach Piotra Krzystka wielu mieszkańców nabrało ponownie nadzieję na to, że coś się może faktycznie tutaj zmienić i ze willa faktycznie wróci do użytku. Na dzień dzisiejszych jednak nie wiadomo co miałoby się tam znajdować i jak funkcjonować. Dopiero gdy willa Lentza przejdzie gruntowny remont zostanie podjęta decyzja związana z tym jak wykorzystać ten obiekt, jednak skąd miasto weźmie na ten remont pieniądze? Na razie nie wiadomo. Łukasz Kolasa, z biura prasowego Urzędu Miasta stara się nieco wyjaśnić to jak wygląda sytuacja willi Lentza:

O przyszłości obiektu będzie można powiedzieć więcej gdy zakończy się jej remont. Modernizacja budynku znalazła się w podpisanym przez radnych „Porozumieniu dla Szczecina” na lata 2014-2018. Dysponujemy zaktualizowaną dokumentacją projektową i jak tylko pojawią się środki finansowe willa przejdzie gruntowny remont.