Bronisław Komorowski nie przyjedzie do Szczecina! Dlaczego?

Bronisław Komorowski nie przyjedzie do Szczecina! Dlaczego?

18 września 2014 roku odbędzie się w Szczecinie inauguracja XIX Powszechnego Zjazdu Historyków w Szczecinie. Bronisław Komorowski miał w niej uczestniczyć, jednakże jego wizyta została odwołana, ale dlaczego?

Prezydent Rzeczypospolitej Polski, a raczej Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta RP poinformowało, że Prezydent nie ma aktualnie czasu, w wyniku prac związanych z tworzeniem nowego rządu, który jest tworzony przez Ewę Kopacz, ponieważ Donald Tusk został wybrany na Przewodniczącego Rady Europy, w takim przypadku nie może on dalej piastować funkcji Premiera RP. Biuro Prasowe Prezydenta RP wydało taki komunikat:

Informujemy, że 15 września br. Prezydent RP Bronisław Komorowski desygnował Marszałek Sejmu Ewę Kopacz na Prezesa Rady Ministrów. Tym samym, zgodnie z Konstytucją RP rozpoczęła się procedura powoływania nowego rządu. W najbliższych dniach zaplanowano w tej sprawie szereg konsultacji, które uniemożliwią Prezydentowi RP udział w uroczystościach 18 września br. w Szczecinie.

Mimo wszystko XIX Zjazd Historyków Polskich odbędzie się i będzie miał miejsce w dniach 17-21 września.

Tematem przewodnim wydarzenia ma być bardzo szeroko rozumiana problematyka morska. Organizatorzy planują spojrzeć na losy Polski oraz kontynentu europejskie przez pryzmat Morza Bałtyckiego i wskazać morze jako powód dzięki któremu społeczeństwo i życie całej społeczności europejskiego bardziej się scala w jedno poprzez nawiązywanie kontaktów oraz ułatwia się tym samym modernizacje, która zachodzi w tych społecznościach.

W zjeździe ma wziąć udział podobno 2,5 tysiąca uczestników.

Cały program imprezy jest bardzo bogaty i można w nim znaleźć blisko 100 wydarzeń, a są to między innymi sympozja, wystawy, projekcje filmów, salon książki historycznej oraz wiele innych spotkań związanych z tematyką historyczną.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.