Brakuje wiz dla zawodników karate?

Brakuje wiz dla zawodników karate?

10 października 2014 0 przez Karol

Za niecały odbędą się w Szczecinie Mistrzostwa Świata Dzieci, Kadetów oraz Juniorów na Karate WUKF. W ramach wydarzenia ma przybyć do miasta około dwóch tysięcy zawodników z 40 krajów. Niestety, ale nie wszystkie kraje dostały możliwość przyjazdu do Polski.

Mistrzostwa Świata Dzieci, Kadetów i Juniorów w Karate na WUKF mają odbyć się w dniach 15-19 października 2014 roku w nowo wybudowanej Hali Sportowo-Widowiskowej „Arena Szczecin”. Już jutro mają przylecieć pierwsi zawodnicy, którzy będą reprezentować Argentynę na Mistrzostwach Świata. Po nich mają przybyć do Szczecina prawie dwa tysiące innych zawodników.

Kto nie dostał wizy do Polski?

Niestety, ale nie wszyscy zawodnicy z niektórych państw, dostali wizę, dzięki której możliwy byłby ich wjazd na teren Polski. Oficjalne zaproszenia, które wymagane są do otrzymania wizy zostały wysłane do zawodników z:

Egiptu, Iranu, Kuwejtu, Arabii Saudyjskiej, Jordanii, Rosji, Ukrainy, Armenii, Afganistanu, Nepalu, Indii, Bangladeszu, Filipin, Algierii, Republiki Południowej Afryki i Dominikany

Na dzień dzisiejszy tylko zawodnicy z Indii otrzymali wizę, dzięki której są upoważnieni do przylotu do Polski. Zaraz po zakończeniu formalności zorganizowali konferencję prasową w swojej siedzi, w Zachodnim Bengalu.

Ilu zawodników z Polski weźmie udział w mistrzostwach?

Na dzień dzisiejszy najliczniejszą reprezentacją jest Polska. Łączna liczba zawodników wynosi około 150, na drugim miejscu są tutaj Włosi z liczbą około 120 zawodników, a za nimi Rumuni oraz Amerykanie z liczbą około 100 zawodników na kraj. Reprezentacja Polski ma na swoich barkach bardzo duże wyzwanie, rola gospodarcza tak prestiżowego wydarzenia to z jednej strony bardzo wielkie wyróżnienie, zaś z drugiej ogromna odpowiedzialność. Organizatorzy imprezy są dobrej myśli, wypowiadając się o całym wydarzeniu w taki sposób:

Chcemy pokazać całemu światu, że nasz kraj to miejsce przyjazne i pełne młodych entuzjastów sztuk walki. Z pewnością dysponujemy odpowiednim potencjałem, aby znaleźć się na podium generalnej klasyfikacji państw, co wyraźnie pokazały ostatnie Mistrzostwa Europy WUKF w Weronie (Włochy), gdzie uplasowaliśmy się na 3 pozycji, powtarzając tym samym sukces z Mistrzostw Europy WUKF w Sheffield (Anglia).

Stowarzyszenie Klub Karate Bushikan pełni rolę organizatora podczas Mistrzostw Świata Dzieci, Kadetów i Juniorów w Karate WUKF. Stowarzyszenie zostało desygnowane do tego zadania przez Światową Unię Federacji Karate-Do, na mocy Kongresu WUKF, który miał miejsce 11 października 2012 roku, w Serbii, w Novym Sadze oraz na mocy kontraktu podpisanego z WUKF, w gmachu Urzędu Miasta Szczecin, 5 lutego 2014 roku.

Kto jest patronem imprezy?

Patronat Honorowy nad Mistrzostwami Świata WUKF w Szczecinie został objęty przez takie osobistości jak:

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Wałęsa, Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat oraz Ambasada Japonii w Polsce

Zainteresowane osoby będą mogły obejrzeć cała transmisję na żywo, za pośrednictwem internetu. Na TVP Sport będą zaś ukazywany urywki światowego czempionatu. Cała impreza będzie biletowana i odbędzie się w dniach 17-19 października w tym roku. Zaś każda osoba będzie mogła obejrzeć na żywo Ceremonię Otwarcia Mistrzostw.