Będą uproszczenia w płatnościach za rower miejski?

Będą uproszczenia w płatnościach za rower miejski?

4 listopada 2014 0 przez Karol

Operator systemu Bike_S już niedługo otrzyma części zamienne oraz nowe funkcjonalności, a w tym właśnie możliwość płatności przez PayU. Jest to wynikiem ugody za nieterminowe uruchomienie szczecińskiego roweru miejskiego. przez firmę BikeU.

Od 3 listopada, czyli od poniedziałku na stronie Szczecińskiego Roweru Miejskiego można doładować swoje konto, albo wnieść opłatę rejestracyjną korzystając również z formy płatności przy pomocy PayU. Jest to już drugi po PayPalu system płatności, z którego mogą korzystać użytkownicy Bike_S. PayU daje możliwość przeniesienia się od razu na na stronę banku, w którym to użytkownik posiada rachunek osobisty.

Tego typu nowa usługa jest wynikiem ugody, którą to operator systemu, czyli spółka NiOL, podpisała z firmą BikeU, która była odpowiedzialna za terminowe uruchomienie szczecińskiego roweru miejskiego. Ugoda została podpisana przez firmy w październiku 2014 roku.

Szczeciński rower miejskie początkowo miał wystartować 4 sierpnia, jednak jak się okazało nastąpiło niewielkie opóźnienie, a dokładniej Bike_S wystartował dopiero 21 sierpnia. W wyniku tych problemów spółka NiOL wystąpiła do firmy BikeU z roszczeniem, które było spowodowane tymi właśnie opóźnieniami związanymi z realizacją zamówienia.

Warunki wynikające z ugody w tejże sprawie prezentują się w taki sposób:

  • Kara umowna w wysokości 35 tysięcy złotych zostanie rozliczona w formie bezgotówkowej poprzez dostarczenie spółce NiOL przez firmie BikeU oprogramowania oraz części zamiennych, które będą służyć przy ewentualnych zniszczeniach Bike_S
  • W terminie do 30 listopada 2014 firma zobowiązała się na dostarczenie części zamiennych do stacji, a dokładniej będzie to 9 paneli do logowania, 1 solar oraz 20 przycisków zamka
  • W terminie do 30 listopada 2014 roku firma zobowiązała się na dostarczenie części zamiennych do rowerów, w tym 15 siodełek, 30 przednich błotników oraz 10 bolców do zamka

Poza tym firma zobowiązała się na rozszerzenie funkcjonalności systemu Bike_S, poprzez:

  • Aplikacja mobilna, na sezon 2015 z możliwością wykupienia na kolejne lata
  • W okresie do 15 listopada 2014 roku możliwość rejestracji kart RFID przy panelu do logowania. Użytkownik kart RFID po aktywowaniu jej przy panelu stacji będzie mógł używać jej do logowania się.
  • W terminie do 15 listopada 2014 roku integracja pomiędzy systemem płatności PayU oraz stroną internetową Szczecińskiego Roweru Miejskiego

Banki, które obsługują funkcję PayU: PKO, mbank, ING, Bank Zachodni WBK, Pekao, Inteligo, Millenium, Alior Bank, T-Mobile Bank, BPH, CreditAgricole, Citi Handlowy, Eurobank, Deutsche Bank, Meritum Bank, PBS Bank, Idea Paylink, BOŚ, PNB Paris Bank.

Dzięki korzystaniu z PayU istnieje możliwość opłacenia kartą Visa Master Card, albo ewentualne wydrukowania wypełnionego przekazu pocztowego i wniesienie opłaty na poczcie.

Do 30 listopada 2014 roku będzie można korzystać z szczecińskiego roweru miejskiego. Z dniem 1 grudnia 2014 rowery będą schowane na przerwę zimową, podczas której będą przechodzić niezbędną konserwację oraz wszelkiego rodzaju naprawy. Rowery będą ponownie do użytku w dniu 1 marca 2015 roku, pod warunkiem, że będą dopisywać warunki pogodowe.