Bass Music Festival – klubowa impreza tej jesieni!

Bass Music Festival – klubowa impreza tej jesieni!

16 października 2014 0 przez Karol

Shanton Warriors to zespół, który w środowisku muzycznym związanym z breakbeat’em jest uznawany za absolutny numer jeden, do tego żywiołowa Lady Waks, postać z legendarnego berlińskiego Tresora, czyli Rollin Thunder, Miqro ze Szczecina oraz nie mogłoby zabraknąć ekipy Dirty Funk, już w ostatnią sobotę października będą grali na wspólnej imprezie w Szczecinie.

Bass Music Festiwal to według zapowiedzi organizatorów jest imprezą córką Bass Planet, który w Szczecinie odbywa się już przeszło do 6 lat. Impreza została zaplanowana na sobotę, 25 października 2014 roku. Krzysztof Wiśniewski, znany również jako dj Cherry aka BreakNtune, z Dirty Funk Records, organizator Bass Music Festival wypowiada się o całym wydarzeniu:

To pierwsza edycja naszego nowego projektu. Stwierdziliśmy, że po marcowym Bass Planet fajnie byłoby zrobić dużą imprezę klubową również jesienią. Udało się nam zaprosić w tej chwili najbardziej znanych artystów muzyki breakbeat, czyli Stanton Warriors z Londynu. Ich muzyka to połączenie house’u, breakbeatu i garage, choć sami mówią, że grają po prostu bass music. Dźwięki tworzone przez Stanton Warriors porywają wszystkich, więc ci co jeszcze ich nie poznali, a przyjdą na BMF na pewno nie będą żałować.

Na październikowym Bass Music Festival oczywiście nie zabraknie tak znanej i lubianej przez wielu szczecińskich słuchaczy Lady Waks. Dj Cherry zwraca uwagę na różnorodność muzyczną:

W przeciwieństwie do Bass Planet (imprezy z okazji urodzin Westbama), na której przede wszystkim króluje muzyka breakbeat, na BMF usłyszymy mieszankę różnych stylów. Chcemy, by tak jak na światowych festiwalach, w trakcie imprezy każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Poza samym Stanton Warrios oraz Lady Waks za konsoletą będzie można zobaczyć Rollin’a Thunder, który jest rezydentem bardzo znanego i popularnego berlińskiego klubu Tresor Berlin. U niego w secie najczęściej pojawiają się scratche oraz hip-hopowe akcenty i tego tutaj też pewnie nie zabraknie. Miqro ze Szczecina, rezydent YOYO Club oraz autor audycji miqrokosmos w radiu 94i4fm będzie serwował słuchaczom bardzo dużą dawkę porządnej muzyki house’owej, zaś Nexy z Rzeszowa zaprezentuje coś idealnego dla fanów mocniejszych brzmień w klimatach techno oraz tech-house. Na scenie będzie można również zobaczyć takie osobistości jak chociażby duet Copecky & Pitchracer, znani jako Euforia dźwięku, Guest69, czy ekipę Dirty Funk w składzie Cherry aka BreakNtune, berliński artysta Jaykosy, Macaster, Peepe i Audio – Matiq.

Wszyscy zebrani będą mogli posłuchać muzyki z nagłośnienia o mocny 50 tysięcy watów, dodatkowo zobaczą oni na imprezie nowe oświetlenie, ekrany oraz ciekawe efekty multimedialne. Muzyczne doznania zostaną wzbogacone przez tancerki z grupy Shake’n Show. Bass Music Festival będzie odbywał się w klubie Peron 5 przy Czarnieckiego 8. Impreza rozpocznie się o godzinie 20:00.

Bilety można nabyć w przedsprzedaży w pizzeriach Marco Polo, sklepie Platinum, który mieści się na deptaku Bogusława, salonie Stoprocent Endorfina przy Krzywoustego 72 oraz oczywiście na stronie internetowej www.biletomat.pl. Cena takiego biletu wynosi 55 złotych. Można również nabyć wejściówkę VIP, w cenie 120 złotych, w ramach której przewidziano między innymi wejście oraz dostęp do szatni bez kolejek, ekskluzywną wyodrębnioną strefę VIP, wzbogaconą o miejsca siedzące z widokiem na scenę główną, osobny bar z przekąskami, bezpłatne wejście na oficjalną po imprezową imprezę w klubie Alter Ego oraz mixtejpy autorstwa Stanton warrior oraz Lady Waks.

Organizatorzy zaznaczają, że już od chwili samego uruchomienia sprzedaży biletów spostrzegli spore zainteresowanie imprezą zarówno ze strony mieszkańców Szczecina, ale również mieszkańców innych regionów Polski. Twierdzą, iż wynika to z tego, że Stanton Warriors nie zbyt często bywają w Polsce, ponieważ ostatni raz kiedy można było ich usłyszeć to było dwa lata temu, w Łodzi. Ponadto największe grono fanów tego zespołu można spostrzec w Warszawie, Łodzi czy Wrocławiu. Stanton warrios zagrają jeszcze w Częstochowie i odbędzie się to 18 października.