66 letnia kobieta trafi na 8 lat do więzienia?

66 letnia kobieta trafi na 8 lat do więzienia?

16 października 2014 0 przez Karol

Próba zapłacenia za swoje zakupy przy użyciu cudzej karty płatniczej spowodowała, że 66-letniej kobiecie grozi nawet do 8 lat więzienia.

Policjanci ze Szczecina zatrzymali kobietą, która w sklepie posługiwała się znalezioną kartą płatniczą. 66-latka próbowała zapłacić za swoje zakupy cudzymi pieniędzmi, które znajdowały się na koncie w banku, płacąc przy tym kartą. Podejrzana usłyszała zarzut oszustwa, w wyniku czego grozi jej nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Powiadomienie do Policji zostało wysłane przez czujną sprzedawczynie w sklepie, która zajmowała się w tym momencie obsługą kasy. Jak wynika z relacji pracownicy po zeskanowaniu kodów kreskowych produktów, kobieta która je kupowała oświadczyła, iż za swoje zakupy będzie płacić kartą. Niestety nie udało się to, ponieważ po zbliżeniu karty do terminala kasjerka otrzymała komunika, że dokument został zastrzeżony z powodu kradzieży.

Następstwem całego wydarzenia było to, że Policjanci przyjechali do sklepu i zajęli się zatrzymaniem kobiety, która po późniejszym przewiezieniu na komisariat usłyszała zarzuty związane z usiłowaniem oszustwa. 66-letnia kobieta stwierdziła, że ona jedynie znalazła kartę, jednak przyznała się, że chciała nią opłacić zakupy.