10-cio dniowy Tydzień Aktywności w Szczecinie!

10-cio dniowy Tydzień Aktywności w Szczecinie!

28 listopada 2014 0 przez Karol

Europejskie kino, warsztaty plastyczne, wiele spotkań, gier miejskich, prelekcji i wystaw. W taki właśnie sposób prezentuje się Tydzień Aktywności 2014 w Szczecinie.

Od 1 do 10 grudnia, czyli przez 10 dni, będzie trwać Tydzień Aktywności, a mieszkańcy Szczecina będą mogli w nim wziąć udział.

Małgorzata Ludwiczek, kierownik Sekretariatu ds. młodzieży w Urzędzie Marszałkowskim opowiada o tym jak wygląda organizacja tygodnia aktywności:

Tydzień aktywności organizujemy co roku w okolicach 5 grudnia, który jest światowym dniem wolontariatu i to jest nasz sposób, by pokazać mieszkańcom Szczecina, że jest wielu bardzo aktywnych ludzi, że w Szczecinie wiele rzeczy się dzieje, że jest całą masa organizacji pozarządowych, że możemy działać wszyscy razem.

Orlęta Lwowskie w Szczecinie

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego jest w tym roku koordynatorem tygodnia aktywności i na jego wygląd ma on naprawdę wiele, różnych pomysłów. Już pierwszego grudnia organizatorzy zapraszają zainteresowane osoby na obejrzenie wystawy „Obrona Lwowa – Orlęta Lwowskie”, która ma być wręcz żywą lekcją historii dla wielu Szczecinian. Spotkanie umożliwi również rozmowę z osobami, które pochodzą z rejonów Kresów Wschodnich.

„Wolontariat w pierwszych” krokach jest warsztatową propozycją, za którą organizacje jest odpowiedzialny Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego oraz Stowarzyszenie POLITES. Warsztaty będą miały miejsce w dniach 2 oraz 9 grudzień 2014 roku.

Jednym z celów Tygodnia Aktywności jest poszerzanie wiedzy ludzi, którzy są zaangażowani w rozwój organizacji pozarządowych. W tym roku zebrało się naprawdę wiele tematów, które będą omówione na warsztatach i są skierowane do osób, które są związane z organizacjami pozarządowymi i między innymi są to finansowanie społecznościowe, modele biznesowe dla NGO, rozliczanie projektów, współpraca z mediami, sponsoring kultury, wystąpienia publiczne. Każdy z warsztatów jest całkowicie bezpłatny, jednak trzeba się odpowiednio wcześniej zapisać, aby móc w nich uczestniczyć.

Wiele innych atrakcji

Fundacja Akademii Muzyki Dawnej zaprasza Szczecinian, aby w dniach od 4 do 6 grudnia wzięli udział w warsztatach dotyczących tańca historycznego oraz aby zobaczyli prezentację działań grup odtwórstwa historycznego, czyli zespołu Tryzna oraz Bractwa Maltańskiego. Jeżeli zaś chodzi o Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Szczecinie to stawia on w głównej mierze na dyplomację. Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej skupia się na swoich propozycjach dla szkół ponadgimnazjalnych, czyli warsztatach wprowadzających w tajniki protokołu dyplomatycznego, odpowiedniego stroju oraz savoir vire. Spotkania będą miały miejsce w dniach 2 i 4 grudzień 2014. Jeżeli chodzi o osoby starsze, a dokładniej o seniorów, którzy ukończyli 50 rok życia to będą mogli oni wziąć udział w zajęciach, które odbędą się w Akademii Seniora, o godzinie 15:00, 5 grudnia.

Dorota Kowalewska z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Szczecinie opowiada o tym jak będzie wyglądało ich zaangażowanie w tym roku i co maja zamiar zrobić:

W ramach Tygodnia Aktywności postawiliśmy na cztery cele. Będziemy zarówno w szkołach, Akademii Seniora, Szczecińskim Inkubatorze Kultury, ale także będziemy pokazywać filmy w ramach kino europejskiego.

Zbliżające się święta

W tym roku Tydzień Aktywności będzie również wprowadzał Szczecinian w świąteczną atmosferę, a wynika to z tego, że będzie odbywała się gra miejska o nazwie Skarpety Świętego Mikołaja. Jest ona przeznaczona na 7 grudnia 2014 roku.

Znacznie więcej informacji związanych z akcją Tygodnia Aktywności 2014 możecie znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia oraz na stronie Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.