Silniki Deutz – czym się wyróżniają?

Silniki Deutz – czym się wyróżniają?

1 lutego 2023 0 przez Głos Szczecina

Osoby korzystające w codziennej pracy z wysokoprężnych silników na pewno słyszały nie raz o marce Deutz, która cieszy się ugruntowaną pozycją w tej branży. Zobacz, czym odznacza się jej oferta i dlaczego warto postawić na produkty sygnowane logo tego producenta.

Charakterystyka silników Deutz

  • Działalność marki Deutz
  • Nowoczesne technologie w silnikach Deutz
  • Ekologiczne rozwiązania

Parę słów o marce Deutz 

Marka Deutz została założona w 1864 roku i funkcjonuje nieprzerwanie od tego czasu. Chociaż w branży automotive można spotkać się z kilkoma firmami o porównywalnym stażu, to jednak ten producent ma nad nimi pewną przewagę. Profil jego działalności podlegał niewielkim zmianom na przestrzeni lat, jednak do końca pozostał wierny swoim korzeniom. Do tych zalicza się tworzenie profesjonalnych silników wysokoprężnych, które znajdują zastosowanie przede wszystkim w:

  • maszynach budowlanych i górniczych,
  • pojazdach lotniskowych, użytkowych i szynowych,
  • maszynach rolniczych i traktorach,
  • innych urządzeniach stacjonarnych (np. pompach czy kompresorach).

Na terenie Polski produkty marki Deutz AG są dystrybuowane przez jedynego oficjalnego partnera producenta – BTH Fast. Poza samą sprzedażą silników i części zamiennych, firma ta zajmuje się również szeroko pojętym serwisowaniem jednostek napędowych tej marki.

Nowoczesne technologie w silnikach Deutz

Chociaż przeszłość marki Deutz była bardzo bogata, obecnie koncentruje się ona na produkcji silników, głównie Diesla, o mocy do 500 kW. Są to modele chłodzone zarówno wodą, jak i powietrzem lub olejem. Tym, co odróżnia je od konkurencji, jest połączenie najnowszych rozwiązań technologicznych z ponad 150-letnim doświadczeniem w branży, którym może się poszczycić niewielu producentów.

Ekologiczne rozwiązania

Choć mogłoby się wydawać, że motoryzacja i ekologia to dwa pojęcia, które są sprzeczne, to jednak w ostatnich latach w branży zaszły ogromne zmiany. Producenci zaczęli dbać o to, by maksymalnie zmniejszyć szkodliwy wpływ przemysłu automotive na środowisko, przy zachowaniu optymalnego komfortu dla użytkownika końcowego. W proekologiczne inicjatywy jest zaangażowany również producent silników Deutz: https://www.bthfast.pl/

Co wchodzi w ich skład? Najnowsze modele Deutz odznaczają się wysoką wydajnością działania przy niskim zużyciu silnika. Dzięki temu są przyjazne dla Twojego portfela. W kontekście troski o Matkę Naturę istotna jest z kolei niska emisja spalin – również typowa dla współczesnych propozycji tego producenta.

Idei zmniejszania śladu węglowego oraz ograniczania zaśmiecenia planety sprzyjają także proekologiczne inicjatywy podejmowane przez markę Deutz. Jedną z nich jest chociażby skup silników tego producenta. W akcji mogą wziąć udział właściciele wyeksploatowanych jednostek napędowych, którzy chcą się ich pozbyć w wygodny i zgodny z prawem sposób – bo nie można wyrzucać ich wraz z odpadami zmieszanymi. W grę wchodzą zarówno uszkodzone silniki, jak i takie, które wciąż działają, jednak zostały wymienione na nowe. Decydując się na wzięcie udziału w tym programie, zyskujesz nie tylko poczucie spełnienia dobrego uczynku dla środowiska, lecz również pieniądze – każdy element jest poddawany indywidualnej wycenie.

0 0 votes
Daj ocenę