Kino Szczecin

Kino Szczecin

10 stycznia 2022 0 przez Głos Szczecina

Kina w Szczecinie, czyli wszystko co warto o nich wiedzieć – podstawowe informacje, lokalizacja, cennik seansów

Szczecin to duże miasto, gdzie nie brakuje również turystów. Rozrywkę zapewniają między innymi kina funkcjonujące na terenie metropolii. Mieszkańcy mają kilka ciekawych miejsc do wyboru, które różnią się repertuarem, wielkością sal czy zakresem obsługi klienta. Warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat szczecińskich kin – dzięki temu łatwiej będzie podjąć decyzję, do którego wybrać się na zaplanowany seans.

Kino Helios

Kino Helios Szczecin znajduje się w centrum handlowym Outlet Park przy ulicy Andrzeja Struga. Kino oferuje dla klientów spore udogodnienia – do dyspozycji gości jest 7 klimatyzowanych sal kinowych, wyposażonych w nowoczesny sprzęt do projekcji filmów oraz nagłaśniający. Gdyby zliczyć wszystkich gości, którzy jednocześnie mogą zasiąść w fotelach Heliosa, byłoby to aż 1403 widzów! Kino Szczecin to propozycja dla każdego, kto chce obejrzeć ulubiony film zasiadając w wygodnym fotelu. Oprócz standardowych seansów dla klientów indywidualnych i grupowych kino oferuje także pokazy specjalne, koncerty, festiwale filmowe, maratony czy wynajem sal kinowych.
Kino Szczecin, czyli Helios oferuje atrakcyjny cennik, przez co jest chętnie wybierane przez klientów. Na seanse 2D bilety normalne kosztują – w poniedziałki, środy i czwartki 27 złotych, natomiast w weekendy (już od piątku) i święta 29 złotych. W przypadku biletów ulgowych, rodzinnych oraz seniorskich ceny są takie same – 23 złote w poniedziałek, środę i czwartek oraz 25 złotych między piątkiem a niedzielą. Kino oferuje jednak superwtorek i bilety w jednakowej cenie dla każdego! W tym dniu cena seansu to jedyne 14,50 złotych.
Jeśli chodzi o seanse 3D, w poniedziałek, środę i czwartek bilet normalny kosztuje 29 złotych, natomiast między piątkiem a niedzielą 31 złotych. Bilet ulgowy, seniorski i rodzinny nadal kosztuje tyle samo – 25 złotych w poniedziałek, środę i czwartek oraz 27 złotych w piątek, sobotę i niedzielę. Co ważne, również na seanse 3D obowiązuje superwtorek, kiedy każdy może kupić bilet za jedyne 14,50 złotych. Jeśli ktoś nie posiada własnych okularów 3D, można zakupić je w kinie za 3 złote.

Multikino Szczecin

Kolejne kino Szczecin to znane Multikino, zlokalizowane w Galaxy Centrum przy alei Wyzwolenia 18/20. Jest to największe kino w całym województwie zachodniopomorskim – posiada 9 sal kinowych, a w największej z nich pomieści się aż 486 osób. Obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a wnętrze zaprojektowane w nowoczesny i nietuzinkowy sposób cieszy oczy każdego widza.

Szczegółowy cennik jest dostępny na stronie Multikina, ponieważ może być on zależny od określonego seansu filmowego. Standardowo ceny biletów wyglądają następująco: on poniedziałku do czwartku bilet normalny kosztuje 28,50 złotych, w weekend 29,90 złotych. Dziecko w tygodniu płaci 22,90, w weekend 24,90 złotych. Uczniowie, studenci oraz seniorzy w tygodniu za bilet zapłacą 23,50 złotych, w weekend 25,50 złotych. Kino Szczecin posiada atrakcyjną ofertę – megaśrody. Każdy płaci wtedy za bilet 14,90 złotych, bez względu na to, czy jest to seans tradycyjny czy 3D.
Jeśli chodzi o seanse 3D, kino Szczecin oferuje od poniedziałku do piątku bilet normalny w cenie 30,90 złotych, w weekendy w cenie 32,90 złotych. Dziecko w tygodniu zapłaci 24,90, natomiast w weekend 27,90 złotych. Uczniowie, studenci oraz seniorzy w dzień powszedni mogą liczyć na bilet w cenie 25,90 złotych, natomiast w okresie weekendu 28,90 złotych.

Kino Pionier 1907

Jest to kameralne i zarazem najstarsze kino działające w Szczecinie. Znajduje się przy al. Wojska Polskiego 2 i zaczęło swoją działalność w 1907 roku. Kino posiada dwie sale filmowe – większa Sala Czerwona posiada tradycyjny wystrój, natomiast Sala Kiniarnia została urządzona w stylu retro – filmy ogląda się siedząc przy stolikach, a emisja taśm odbywa się za pomocą starego projektora.

W poniedziałki wszyscy płacą za bilet 14 złotych. Kino Szczecin od wtorku do niedzieli proponuje seanse w cenie 17 złotych (bilety ulgowe) lub 19 złotych (bilety normalne). Za bilet familijny zapłacimy natomiast zaledwie 12 złotych.

Kino Zamek

Salę kinową w swoich murach ma także Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Kino Szczecin, a dokładniej Kino Zamek rozpoczęło działalność już w 1963 roku. W kinie panuje kameralny klimat, bowiem sala filmowa jest niewielka i posiada 50 miejsc. Oferuje tradycyjne kino, często na ekranie goszczą również dobrej jakości nowości. Kino Zamek oferuje seanse 2D oraz 3D bez reklam, a także kawę do filmu gratis. Bilety normalne można zakupić w cenie 15 złotych, natomiast ulgowe za 13 złotych. Co ważne, cennik obowiązuje przez cały tydzień.

Kino Pałacowe w INKU

Kino Szczecin ma nam także do zaoferowania typowy repertuar studyjny w sali przy al. Wojska Polskiego 90. Jest to szansa na obejrzenie filmów, których nie zobaczymy w żadnym innym kinie. Seanse odbywają się w wybrane piątki – cena biletu dla każdego to 12 złotych. Bilety są dostępne do nabycia tuż przed seansem.

0 0 votes
Daj ocenę