Nauka dziergania od podstaw. Co kupić na start?

Nauka dziergania od podstaw. Co kupić na start?

20 października 2021 0 przez Głos Szczecina

Dzierganie na drutach to coraz chętniej wybierane hobby nie tylko przez starsze już osoby, ale również i młodsze pokolenie. Pozwala nie tylko się odstresować i zapomnieć o trudach dnia, ale również może okazać się bardzo owocne. Na drutach możemy wydziergać niemal każdą część garderoby – w tym szalik, komin, rękawiczki, sweter czy nawet skarpetki. No i najważniejsze jest to, że będzie to produkt w pełni oryginalny i niepowtarzalny. To czyni z niego idealny pomysł na prezent z tytułu urodzin czy świąt. Od czego jednak zacząć naukę dziergania i czy jest to skomplikowane?

Jak zacząć dzierganie na drutach?

Generalnie do robienia na drutach, potrzebujemy dwóch rzeczy: drutów dziewiarskich oraz włóczki. Tak wąskie wymagania nie odzwierciedlają jednak łatwego wyboru odpowiednich produktów. Decydując się na zakup zupełnie przypadkowych drutów czy włóczek, możemy mocno się zdziwić. Dlaczego? Ponieważ taki zestaw powinien być odpowiednio dopasowany. Może wydawać się to dziwne, ale druty do dziergania mają swoje rozmiary, a w dodatku mogą być wykonane z różnych materiałów. Poprzez wybór odpowiednich narzędzi dziewiarskich, możemy zatem albo ułatwić sobie start i przygodę z dzierganiem, albo w drugą stronę – mocno utrudnić sobie pierwsze kroki w tym temacie.

Jakie druty wybrać?

Już na wstępie trzeba powiedzieć, że w sprzedaży są różne rodzaje drutów dziewiarskich. Najpopularniejsze są te wykonane z metalu oraz drewna. Ponadto bez trudu można kupić druty bambusowe czy teflonowe. O ile jednak ich przeznaczenie jest takie samo, tak posługiwanie się nimi może wywoływać już różne odczucia. Dla początkujących zaleca się wybór drutów metalowych, które są bardzo sztywne i nie stępiają się z upływem czasu. Alternatywą mogą być również druty wykonane z bambusa. Dla osób nieco bardziej zaawansowanych zaleca się wybór drutów drewnianych i teflonowych.

Dlaczego jest to tak istotne? Powodów jest co najmniej kilka. Przede wszystkich druty te posiadają różną strukturę powierzchni i śliskość. To sprawia, że przerabiane oczka będą spadały łatwiej lub trudniej. Kolejna kwestia to elastyczność drutów, które będą wyginać się podczas pracy. Niektórym osobom może to przeszkadzać, np. tym cierpiącym na zwyrodnienie stawów. Jeszcze inna kwestia to sama temperatura drutów, dla przykładu druty metalowe będą niemal zawsze chłodne, podczas gdy druty drewniane zapewniają lepszy komfort, ponieważ posiadają temperaturę otoczenia.

Jak widać nauka dziergania na drutach jest prosta, ale pod warunkiem korzystania z odpowiednio dobranych narzędzi. Tylko wtedy możemy na spokojnie przejść do wykonywania najprostszych projektów i zaznać wszystkie smaczki robienia na drutach. Pozostaje jeszcze pytanie, gdzie można wyposażyć się w owe narzędzia i akcesoria do dziergania? Tutaj nie powinno być z tym problemu, ponieważ bez trudu można znaleźć odpowiednie produkty w sklepach internetowych, takich jak pasjanitka.pl. Ponadto zawsze możemy poprosić o doradztwo sprzedażowe, tak aby dany sklep dobrał za nas odpowiedni sprzęt na tzw. start w świecie dziergania i rękodzielnictwa.

0 0 votes
Daj ocenę