Jakie są ceny nieruchomości w Szczecinie?

Jakie są ceny nieruchomości w Szczecinie?

23 listopada 2021 0 przez Głos Szczecina

Szczecin to niezwykle atrakcyjne miejsce do zamieszkania. Do osiedlenia na stałe w tym mieście na pewno zachęca jego lokalizacja, bliskość morza i niewątpliwie sąsiedztwo Niemiec. Mieszkańcy tej jednej z większych w Polsce północno-zachodniej aglomeracji cenią sobie sprawnie działające tam instytucje, wysoką jakość życia, a przede wszystkim szerokie możliwości zatrudnienia i rozwoju zawodowego. Nie można się zatem specjalnie dziwić, że wielu młodych ludzi myśli o zamieszkaniu na stałe w tym niezwykle atrakcyjnym pod wieloma względami mieście. Tym bardziej, że ceny nieruchomości są tam nieco niższe niż w innych dużych miastach.

Szczeciński rynek nieruchomości

Choć ceny nieruchomości w Szczecinie są bardziej przystępne, niż chociażby w Gdańsku, to niestety podobnie jak w innych, dużych miastach, wciąż rosną. Choć eksperci obawiali się, że pandemia znacząco zaszkodzi rynkowi nieruchomości, to jednak tak się nie stało. Przeciwnie, ceny mieszkań z rynku pierwotnego, ale też wtórnego, wciąż rosną i osiągają wręcz absurdalne poziomy. Takie tendencje panują również w Szczecinie. W drugim kwartale tego roku ceny nowych lokali podrożały aż o11,3% w stosunku do ubiegłego roku. Był to do tej pory najszybszy i największy ich wzrost od 2008 roku. Powodów takiej sytuacji jest wiele.

Przede wszystkim niskie oprocentowanie lokat, które zmusza osoby trzymające pieniądze w bankach, do poszukiwania bardziej intratnych inwestycji. Nieruchomości w Szczecinie wydają się więc być dobrą lokatą kapitału. Do inwestowania w dobra nieruchome zachęcają także wciąż stosunkowo tanie kredyty hipoteczne. Nie posiadając gotówki, ale mając zdolność kredytową, można stać się właścicielem mieszkania, które według inwestorów, na pewno przyniesie zyski.

Atrakcyjne nieruchomości w Szczecinie

Ceny nieruchomości w Szczecinie w zależności od standardu ich wykończenia, jak również lokalizacji, przekroczyły już magiczne 7 tysięcy złotych za metr kwadratowy i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie miały znacząco zmaleć. Osoby poszukujące nieco tańszych nieruchomości powinny zatem zacząć ich szukać na rynku wtórnym. Ogłoszeń jest sporo, a ceny w porównaniu do mieszkań z pierwszej ręki są bardziej przystępne. Warto regularnie zaglądać na portal nieruchomości.orange.pl, gdzie znaleźć można prawdziwe okazje.

Oferowane tam obiekty znajdują się w doskonałych lokalizacjach, chociażby w tak atrakcyjnym mieście jak Szczecin. Nieruchomości wystawione na sprzedaż były wcześniej wykorzystywane przez Orange. Obsługa połączeń wymagała bowiem posiadania ogromnej ilości lokali użytkowych. Postęp technologiczny sprawił jednak, że nowoczesna sieć komunikacyjna nie wymaga już tak dużych przestrzeni, dlatego Orange oferuje swoim nieruchomościom drugie życie w rękach nowych właścicieli, a pieniądze z uzyskane ze sprzedaży inwestuje w rozwój firmy.

Zalety nieruchomości z rynku wtórnego

Największą zaletą nieruchomości Orange jest ich lokalizacja. Większość budynków znajduje się bowiem w ścisłych centrach miast, w pobliżu dobrze rozwiniętych węzłów komunikacyjnych. Obiekty wystawione na sprzedaż mają ogromny potencjał inwestycyjny. Można je modernizować, wyburzać czy dobudowywać, jak również przekształcić na lokale mieszkalne czy też użytkowe. Inwestorzy poszukujący atrakcyjnych nieruchomości w Szczecinie nie będą zawiedzeni.

Oferowane przez Orange obiekty są w bardzo dobrym stanie technicznym i wyposażone w niezbędne media. Niektóre z nich są ogrodzone, otoczone atrakcyjnymi terenami zielonymi czy też gruntami, które można zagospodarować jako miejsca parkingowe. Ceny szczecińskich nieruchomości znajdujących się w ofercie Orange są niezwykle przystępne, a możliwości szybkiego ich zaadaptowania i przekształcenia ogromne. Co więcej, firma pomaga inwestorom w wyborze odpowiedniej nieruchomości, a także podczas procesu zakupu, co znacznie uprasza sfinalizowanie transakcji.

 

0 0 votes
Daj ocenę