Rynek nieruchomości w Szczecinie

Rynek nieruchomości w Szczecinie

17 listopada 2020 0 przez Głos Szczecina

Szczecin jest jednym z najszybciej rozwijających się regionów Polski. Od kilku lat konsekwentnie umacnia swoją pozycję i niezmiennie posiada ogromny kapitał turystyczny oraz portowy. Szczecin cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród osób prywatnych, ale też inwestorów czy przedsiębiorców. Liczba dostępnych ofert z nieruchomościami wciąż rośnie.

Najważniejsze atuty miasta

Usytuowane na styku Polski i Niemiec miasto zwraca na siebie uwagę turystów, studentów oraz wielu grup zawodowych. Nowe inwestycje mieszkaniowe powstają praktyczne w każdej dzielnicy Szczecina. Przyjazne warunki zamieszkania, stosunkowo niskie ceny nieruchomości i koszty życia sprawiają, że miasto staje się obiektem zainteresowania młodych ludzi, którzy poszukują ciszy oraz spokoju.

Spośród wielu atutów Szczecina warto wymienić: bliskość morza i kurortów wypoczynkowych, dobre połączenie z Berlinem czy czyste środowisko. Poza tym, w porównaniu z większymi metropoliami, ceny nieruchomości są znacznie niższe. Wiele nowych inwestycji mieszkaniowych zostanie oddanych do użytku w 2021 roku. Najbardziej popularnymi dzielnicami są Warszewo, Pogodno czy Osowo, gdzie przeważają domy jednorodzinne oraz zabudowa szeregowa. Osoby planujące przeprowadzkę do tego miasta nie powinny się martwić o zawyżone koszty.

Mieszkania na sprzedaż w Szczecinie

Ceny nieruchomości zależą w głównej mierze od tego, w jakiej dzielnicy się znajdują. Obecnie najtańsze mieszkania na sprzedaż w Szczecinie można znaleźć w Śródmieściu. Średni koszt nieruchomości kształtuje się na poziomie 6 366 zł za metr kw. Najdroższą dzielnicą jest Zachód, gdzie zapłacimy około 6 621 zł za m kw. Na drugim miejscu znajduje się Północ, gdzie cena za 1 metr kw. wynosi 6 596 zł. Mieszkanie w dzielnicy Prawobrzeże kosztuje około 6 412 zł/m2.

Wtórny rynek nieruchomości również cieszy się ogromną popularnością i notuje kilkuprocentowy wzrost cen. Mieszkańcy poszukują głównie nieruchomości w lokalizacjach, gdzie znajduje się mnóstwo terenów zielonych. Młodzi ludzie interesują się także niewielkimi lokalami mieszkalnymi w centrum miasta lub blisko ośrodków akademickich. Podobnie jak inwestorzy, którzy planują zakup nieruchomości pod wynajem długoterminowy.

Podsumowanie

Przy kupnie mieszkania w Szczecinie większość osób zwraca uwagę na aspekty takie, jak: bliskość szkół, przedszkoli, żłobków, placówek medycznych czy ośrodków rekreacyjnych. Istotny jest również nieograniczony dostęp do Szczecińskiego Parku Krajobrazowego, Puszczy Wkrzańskiej oraz Parku Krajobrazowego Dolina Dolnej Odry. W mieście znajduje się wiele atrakcji, z których warto skorzystać o każdej porze roku. Interesująco prezentuje się także życie kulturalne. W Szczecinie odbywają się przeróżne festiwale teatralne oraz muzyczne. Bez wątpienia Szczecin to malownicze i przyjazne miejsce, w którym każdy znajdzie coś wyjątkowego!

Opracowanie: GetHome.pl

0 0 votes
Daj ocenę