Na czym polega i co daje trening EMS?

Na czym polega i co daje trening EMS?

22 listopada 2020 0 przez Głos Szczecina

Widząc pięknie wyćwiczone ciała, smukłą talię, zarysowane mięśnie, czujemy się zmotywowani do podjęcia aktywności fizycznej. Niestety często jest to słomiany zapał, który szybko mija. Najczęstszą tego przyczynę stanowi zwykle brak efektów lub niesatysfakcjonujące rezultaty. Prawda wygląda tak, że konieczna jest systematyczność i cierpliwość, aby można było mówić o skuteczności treningów. Na szczęście jest sposób na przyspieszenie całego procesu, decydując się na ćwiczenia z użyciem technologii EMS. Pora dowiedzieć się tego, czym to jest i o co w tym wszystkim chodzi.

Efektowny trening EMS przy zmniejszonym wysiłku ćwiczącego, czyli sposób na szybsze efekty przy mniejszym nakładzie pracy

Osobom pragnącym uzyskać lepsze efekty treningowe w szybszym czasie, można polecić ćwiczenia z użyciem technologii EMS. Chodzi tutaj o trening wykorzystujący elektrostymulację mięśni. Przeprowadzany jest on wraz z profesjonalnym instruktorem, wymaga założenia odpowiedniego ubrania. W pierwszej kolejności dokonuje się analizy składu ciała, określa się kondycję i stan zdrowia trenującego. Wraz z trenerem ustala się cel treningu, dobiera rodzaj ćwiczeń, liczbę powtórzeń i częstotliwość sesji. Do każdego klienta podchodzi się indywidualnie, w oparciu o jego potrzeby, oczekiwania i preferencje. Na tej podstawie powstaje konkretny program treningowy.

W przypadku treningu EMS ćwiczymy w specjalnym kombinezonie wyposażonym w elektrody do elektrostymulacji mięśni. Chodzi tutaj o kamizelkę, opaski, przewody – wszystko to podłącza się do konsoli sterującej. Okazuje się, że zaledwie trzydzieści minut treningu EMS odpowiada nawet dwóm godzinom tego tradycyjnego na siłowni. W jego trakcie stymulowanych jest dziewięć grup mięśniowych. Składa się z rozgrzewki, trybu siłowego i trybu masażu. Na efekty treningów przy wykorzystaniu elektrostymulacji nie trzeba długo czekać. Pozwalają one na zredukowanie tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz zwiększenie masy mięśniowej. Można liczyć na wzrost wytrzymałości mięśni, szybszą regenerację, mniejszą bolesność potreningową i poprawę samopoczucia.

Artykuł powstał we współpracy z https://smartgym.com.pl

0 0 votes
Daj ocenę