Magazynowanie kwasu solnego. To musisz wiedzieć na ten temat

Magazynowanie kwasu solnego. To musisz wiedzieć na ten temat

22 sierpnia 2020 0 przez Głos Szczecina

Kwas solny jest jednym z najważniejszych w całym przemyśle. Zakłady produkcyjne muszą go jednak w odpowiedni sposób przechowywać. A nie jest to łatwe, ponieważ jest silnie żrący. Jak to wygląda od kuchni? Pora przyjrzeć się nieco bliżej przechowywaniu kwasu solnego.

Przechowywanie kwasu solnego to domena zakładów produkcyjnych. Jest on bowiem wykorzystywany w przemyśle na szeroką skalę. Używa się go między innymi do oczyszczania powierzchni metalowych. To jednak nie wszystko, ponieważ kwas solny z powodzeniem znajduje zastosowanie również w przemyśle tworzyw sztucznych, włókienniczym, w cukrownictwie, czy też w produkcji barwników. Jego szerokie zastosowanie jest doceniane nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Jednak schody zaczynają się, gdy trzeba go odpowiednio przechowywać.

Przechowywanie kwasu solnego

Kwas solny wyróżnia się silnie żrącymi właściwościami. Właśnie dlatego przede wszystkim powinien on być magazynowany w szczelnych zbiornikach, które są odporne na jego działanie. Właśnie w tym celu wykorzystuje się zbiorniki na kwas solny, które są chemoodporne. Należy pamiętać również o tym, że równie szkodliwe dla poszczególnych tworzyw mogą być także same opary kwasu solnego. Co sprawia, że jego magazynowanie jest jeszcze trudniejsze. Warto wziąć bowiem pod uwagę to, że tego typu zbiorniki powinny być w odpowiedni sposób czyszczone, ponieważ mogą być poddawane korozji. A to mogłoby być katastrofalne w skutkach. Od korozji jest bowiem niewielka droga do przeżarcia zbiornika przez kwas solny. Właśnie dlatego zbiorniki na kwas HCI zawsze muszą być odpowiednio konserwowane oraz regularnie sprawdzane przez specjalistów.

Zbiorniki na kwas solny

Aby zbiorniki na kwas solny były jak najbardziej odporne muszą być wykonane z odpowiednich materiałów. Jakie są najlepsze? Firma Amargo podczas produkcji używa certyfikowanego polietylenu PE100 RC. Jest to tworzywo, które gwarantuje magazynowanie przez nawet kilkadziesiąt lat! Jest to zatem niezawodny zakup na bardzo długie lata. Jest to nie tylko dobre rozwiązanie pod względem ekonomicznym, ale również technologicznym, ponieważ sprawia, że substancja jest bezpieczna we wnętrzu zbiornika. Materiał ten jest odpory na uszkodzenia mechaniczne, pęknięcia, ale również na promieniowanie UV. Firma Amargo może przygotować dla Ciebie w pełni indywidualny projekt dowolnego zbiornika chemoodpornego.

0 0 votes
Daj ocenę