Kurs ropy naftowej spada – poradnik jak zarobić

Kurs ropy naftowej spada – poradnik jak zarobić

30 kwietnia 2020 23 przez Głos Szczecina

Gigantyczny spadek cen ropy naftowej na światowych giełdach to fakt. Od dwudziestu lat nie było tak niskiej ceny za baryłkę. Faktem stał się nawet spadek cen ropy gatunku WTI poniżej zera! Odnotowano także ogromną różnicę między kontraktem majowym i czerwcowym, która nigdy w historii nie była tak duża miesiąc po miesiącu. Czym to jest spowodowane? Spadkiem popytu, który wynika z epidemii koronawirusa, a także kilkoma innymi czynnikami, takimi jak zerwanie porozumienia między drugim i trzecim co do wielkości procentem ropy, czyli Arabią Saudyjską i Rosją. I choć ostatecznie kraje OPEC w inni producenci ropy naftowej porozumiały się w kwestii redukcji wydobycia surowca, to nie poprawiło to ogólnej sytuacji na globalnych rynkach paliw.

Kurs ropy naftowej spada – poradnik jak zarobić

 

W efekcie na rynku mamy potężną nadwyżkę ropy naftowej, a ceny dynamicznie się zmieniają. Powszechnie mówi się też o efekcie super contango, czyli sytuacji, gdy ceny kontraktów terminowych są wyższe od ceny na rynku kasowym, a kontrakty o dłuższym terminie zakończenia notowane są wyżej od tych, które kończą się szybciej. Powstaje też problem z magazynowaniem surowca, który nie jest wykorzystywany. Na samych tankowcach aktualnie przechowuje się ponad 160 mln baryłek! Co ciekawe obecna sytuacja jest wspaniałą okazją do zgarnięcia zysku bez ryzyka. Wystarczy kupić ropę z dostawą w maju i sprzedać kontrakt zobowiązujący do dostawy tego surowca z kolejnym miesiącu. Oczywiście w tym wypadku trzeba mieć nie tylko wolną przestrzeń magazynową, ale też możliwość zorganizowania transportu surowca. Ale to nie jedyna możliwość, by zacząć zarabiać na spadkach i wzrostach cen ropy!

zacznij-zarabiać-na-ropie

Reklama

Obecna sytuacja skłania do inwestowania w ropę naftową. Dlaczego? Ponieważ obecne ceny są niezwykle niskie, ale z czasem znacznie wzrosną. W dalszej perspektywie zapasy ropy zaczną stopniowo znikać z rynku, z racji ograniczenia wydobycia, a blokada gospodarki będzie stopniowo znoszona i tym samym wartość ropy skoczy do góry. Tania ropa zatrzyma też wzrost popularności ekologicznych źródeł energii i elektromobilności.

Jak więc zacząć inwestować w ropę naftową? Istnieje kilka dobrych sposobów, by handlować ropą, w tym handel kontraktami terminowymi, kontraktami CDF, czyli kontraktami na różnicę. Można też inwestować w akcje naftowe, w ETF-y czy też w ropę naftową MLP.  Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z platformy internetowej Oil Profit, która umożliwia handlowanie z kontrahentami z całego świata. Wystarczy zarejestrować się na portalu, a specjaliści krok po kroku wyjaśnią jak inwestować pieniądze z pomocą Oil Profit. Potrzeba naprawdę niewiele, by spróbować swoich sił. A możliwości są ogromne, bo to aktywowane konto umożliwia handlowanie udziałami firm na całym świecie, towarami, walutami i aktywami! Można inwestować długoterminowo lub dokonywać transakcji krótkoterminowych.

Ropa naftowa jest strategicznym surowcem odgrywającym niezwykle ważną rolę na świecie. Nic nie wskazuje na to, by w najbliższych latach czarne złoto miało stracić na znaczeniu. Dlatego nie ma wątpliwości, że warto rozważyć inwestowanie w ropę naftową.

 

0 0 votes
Daj ocenę