Jakie są koszty założenia pompy ciepła?

Jakie są koszty założenia pompy ciepła?

15 lipca 2020 1 przez Głos Szczecina

Pompy ciepła cieszą się coraz większą popularnością i są coraz chętniej wybierane przez wiele osób. Dzięki nim można bardzo dużo zaoszczędzić na ogrzewaniu mieszkania. Samo założenie konkretnej instalacji jest jednak związane z koniecznością poniesienia pewnych kosztów na samym początku. Warto być na takowe przygotowanym, aby następnie móc wygodnie korzystać z domu. Prezentujemy jakie rozwiązania są dostępne na rynku i z jakimi kosztami w związku z założeniem pompy ciepła należy się liczyć.

Koszt zależny od mocy pompy

Dostępne na rynku pompy ciepła charakteryzują się różną mocą, która jest bardzo istotnym parametrem i należy zwrócić na nią szczególną uwagę. Moc powinna zostać prawidłowo dopasowana do zapotrzebowania cieplnego konkretnego domu. Najczęściej zapotrzebowanie cieplne wynika z wielkości samego domu i poszczególnych pomieszczeń, do których ciepło ma być dostarczane właśnie z pompy. W sieci dostępne są nawet kalkulatory, które pozwalają obliczyć zapotrzebowanie na ciepło. Najlepiej jednak skonsultować się ze specjalistami i na podstawie dokładnych obliczeń wyznaczyć konkretną moc. W przypadku bardzo dużych nieruchomości często może okazać się, że konieczne będzie zastosowanie pompy o bardzo dużych rozmiarach i dużej mocy. Takie pompy są zdecydowanie droższe w zakupie, a także cała instalacja, która będzie służyła do przesyłania ciepła będzie o wiele bardziej kosztowna w zakupie i montażu.

Jakie mogą być przykładowe koszty założenia pompy ciepła?

Koszty pomp ciepła mogą być bardzo zróżnicowane i mogą zależeć od ich mocy oraz sposobu pozyskiwania ciepła. Najczęściej jednak w przypadku większych domów są to inwestycję rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Same koszty poniesione na początku mogą się jednak bardzo szybko zwrócić, a pompa może służyć przez stosunkowo długi czas i pracować w pełni bezawaryjnie. Spadek kosztów związanych z ogrzewaniem może być natomiast bardzo wyraźny. Warto więc z uwagi na ten aspekt zainteresować się możliwościami, które dają pompy i warto rozważyć postawienie na takie właśnie oferty i produkty, które będą odpowiadały potrzebom wszystkich osób.

Więcej informacji o pompach ciepła na stronie https://remont.biz.pl/pompa-ciepla/

0 0 votes
Daj ocenę