Czy za pomocą karty kredytowej można wziąć pożyczkę?

Czy za pomocą karty kredytowej można wziąć pożyczkę?

27 lipca 2020 0 przez Głos Szczecina

Na pierwszy rzut oka idea karty kredytowej nie jest zbyt skomplikowana, ale tak naprawdę nie mówimy jedynie o plastiku z logo konkretnego banku. W dzisiejszym artykule przedstawimy karty kredytowe jako narzędzie do pożyczania pieniędzy!

Płatność kartą kredytową jest tak naprawdę związana z uzyskaniem kredytu na bieżącą kwotę wydatku. Przed końcem każdego okresu rozliczeniowego bank wysyła do klienta podsumowanie zawierające wszystkie transakcje i opłaty do zapłaty. Wszystkie karty mają okres bezodsetkowy, czyli nie są z nimi związane dodatkowe opłaty/ prowizje za terminową spłatę zadłużenia. Niedostosowywanie się do tego sprawi, że dany klient będzie musiał liczyć się z konsekwencjami, czyli podwyższeniem oprocentowania nawet o 12% rocznie.

Jak zostać posiadaczem karty kredytowej?

Najłatwiejszym sposobem, aby zostać posiadaczem karty kredytowej, jest złożenie odpowiedniego wniosku w wybranym banku. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby zrobić to za pośrednictwem Internetu. Niemniej trzeba się do tego procesu odpowiednio przygotować. Produkty finansowe związane z prawami majątkowymi są zwykle równoważne kredytowi. Można więc oczekiwać, że banki będą rozpatrywać wnioski składane także w oparciu o reputację konsumentów. Dlatego oprócz danych osobowych aplikacja potrzebuje informacji o dochodach, bieżących zobowiązaniach finansowych (i zaległych) oraz comiesięcznych kosztach utrzymania.

Kalkulator rat kredyt hipotecznego. Źródło: Expander

Kalkulator rat kredyt hipotecznego. Źródło: Expander

Kalkulator rat kredyt hipotecznego. Źródło: Expander

Wymagana wiarygodność będzie zależeć od limitu karty. W rezultacie osoby o niższych dochodach zwykle odnoszą większe sukcesy, gdy starają się o karty z niższym limitem. Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany przez bank, wystarczy poczekać na przesyłkę z kartą. Cennik banku określa koszt posiadania karty. Czasami ta usługa jest bezpłatna, ale jeśli klient nie dokona określonej liczby transakcji kartą miesięcznie, niektóre instytucje pobierają niewielką opłatę. Ta informacja pojawi się również, gdy planujemy wypłacić pieniądze z bankomatu.

Podsumowanie

Główną zaletą karty kredytowej jest to, że umożliwia ona korzystanie ze środków, których obecnie możemy nie mieć. To świetne rozwiązanie dla ludzi często podróżujący lub borykających się z tymczasową gorszą sytuacją finansową. Ponadto karta może pomóc w stworzeniu lepszej wiarygodności w oczach banku.

0 0 votes
Daj ocenę