Oferty franczyzy dla agentów ubezpieczeniowych

Oferty franczyzy dla agentów ubezpieczeniowych

9 listopada 2018 0 przez Głos Szczecina
Jesteś świeżo upieczonym agentem ubezpieczeniowym i nie masz pomysłu na swoją karierę?

 

Nie masz też kapitału, aby otworzyć własny oddział, ale masz trochę gotówki na wkład własny? W takim razie franczyza może okazać się idealnym dla Ciebie sposobem na biznes.

Franchising oferty współpracy w towarzystwie ubezpieczeniowym

W tym przypadku przed agentem ubezpieczeniowym otwierają się nowe drzwi, gdyż franchising oferty współpracy daje mu wiele nowych możliwości, których nie miał, pracując samodzielnie. Franczyzobiorca oprócz szeregu metod i modeli pracy otrzymuje merytoryczne wsparcie w każdej dziedzinie działalności.

Co dokładnie daje franczyza?

Franczyzobiorca otrzymuje od towarzystwa ubezpieczeniowego, z którym podpisuje umowę franczyzy nowatorską koncepcję sprzedaży ubezpieczeń, którą może realizować pod okiem sprawdzonej i rozpoznawalnej marki. Agent ma również dostęp do bogatej oferty rynkowej, co prowadzi do stworzenia długofalowej, stabilnej i dynamicznej działalności gospodarczej. Franczyzobiorca otrzymuje dostęp do autorskiego programu, który wspiera sprzedaż ubezpieczeń i rozwój firmy.

Z kim podpisać umowę?

Rynek ubezpieczeniowy w Polsce jest duży i każdy w nim znajdzie swoje miejsce. Na rynku funkcjonuje wiele różnych towarzystw ubezpieczeniowych i ich oferty franczyzy mogą być brane pod uwagę w procesie wybrania tej najlepszej. Dom Ubezpieczeniowy Spectrum łączy wszystkie cechy najlepszej oferty. Franczyzobiorca otrzyma od formy dodatkowe wsparcie w procesach rozliczeniowych i w kontaktach posprzedażowych ze swoimi klientami. Jej marka i doświadczenie dodatkowo wesprą agenta za pomocą stałego wsparcia marketingowego i zasad organizacji pracy.

Czy franczyza jest dla wszystkich?

Doświadczenie wskazuje, że oferta franczyzy jest tak ułożona, aby każdy agent mógł ją zawrzeć. Jednak nie wszystkim się udaję dlaczego? Agent prowadzi własną działalność gospodarczą, na swój rachunek, zatem powinien być przedsiębiorczy i posiadać znajomość lokalnego rynku. Jeżeli nie ma sukcesów w organizowaniu oraz zarządzaniu aktywną sprzedażą powinien dążyć do nadrobienia braków. Aby rozpocząć działalność franczyzową, powinien posiadać niewielki wkład finansowy, dzięki któremu uruchomi partnerską placówkę.

Na czym zarabia franczyzobiorca?

Agent ubezpieczeniowy zarabia na sprzedaży polis ubezpieczeniowych na życie i zdrowie (zarówno tych indywidualnych, jak i grupowych). To jakie franczyzobiorca osiągnie przychody zależy, w dużej mierzę od jego umiejętności i przedsiębiorczości. Otrzymuje pełne wyparcie mentorskie od towarzystwa ubezpieczeniowego, które pomoże mu w zarabianiu pieniędzy, jednak bez jego zaangażowania i oddania, może okazać się niewystarczające.

Artykuł powstał w oparciu o informacje zebrane na stronie internetowej DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM – www.dus.net.pl

 

0 0 votes
Daj ocenę